Betatest češtiny pro SW: Knights of the Old Republic
zdroj: Archiv

Betatest češtiny pro SW: Knights of the Old Republic

23. 2. 2004 19:19 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

V polovině ledna jsme zde informovali o zahájení překladu sci-fi RPG Star Wars: Knights of the Old Republic a dnes na to navážeme zprávou o startu veřejného betatestu češtiny sponzorované Tiscali GameShopem.

Její první verzi vyžadující patch v1.02 si můžete stáhnout v tomto diskusním fóru (500 KB). Tam jsou i nezbytné, ale zatím nedodělané české fonty od Raptora (3,8 MB) nebo dvě uložené pozice za ženské postavy po příletu na planetu Dantooine - tedy začátku pasáže, která je už víceméně přeložena. Celkově to je zatím asi 35% všech textů, zbytek hry je zatím ponechán v původním anglickém znění.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv

Tak jako u každého betatestu je i v tomto případě hlavním cílem vychytat co nejvíce chyb. Pokud tedy při hraní SW: KoTOR s touto češtinou narazíte na nějaké překlepy, chybějící čárky, nelogičnosti ve slovosledu, (ne)návaznosti po sobě jdoucích vět nebo střetu vykání vs. tykání, dejte prosím vědět podrobnosti Martinu Kovářovi na e-mailovou adresu kovi@startrekgames.cz. Překlad je připraven pro mužský charakter, takže ti z vás, kteří hrají za ženu, hlaste tvůrcům čísla řádků, ve kterých by měl být použit ženský rod. Termín dokončení lokalizace se zatím nedá odhadnout, neboť vše závisí především na tom, jak moc bude každý z asi patnácti dobrovolných překladatelů aktivní.
zdroj: vlastní zpráva

jd

Nejnovější články