Máte námět či připomínku? Napište nám
Zone of the Enders 2 ožije díky remasteru ve virtuální realitě
zdroj: Archiv
Novinky

Zone of the Enders 2 ožije díky remasteru ve virtuální realitě

20. 9. 2017 10:03 | autor: Václav Pecháček |

Hry občas mají poněkud komplikované názvy – stačí si vzpomenout na starou dobrou strategii The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth 2 – Rise of the Witch-King. Chystaná sci-fi akce Zone of the Enders: The 2nd Runner M∀RS se středozemskému šílenství téměř přibližuje, zvlášť díky svému stylizovanému převrácenému A. Jde o remaster oblíbené hry, která vyšla už začátkem milénia na druhý PlayStation, a kterou stvořil Hideo Kodžima se svým týmem. Ten už sice v Konami nepracuje, ale jeho dědictví žije dál.

Remake vás stejně jako původní hra uvrhne přímo do pekla občanské války, v níž proti sobě zápasí koloniální síly a ústřední vláda planety Země. Nad marťanskými skalami se tak odehrávají strašné bitvy, a jejich klíčovou součástí jste vy – pilot neuvěřitelně pokročilého robota Jehuty, jehož síla a rychlost mohou zvrátit osud jakéhokoli střetnutí. Ale dávejte si pozor. Někde v temnotě na vás číhá Anubis, sesterská jednotka Jehuty, pilotovaná vaším největším nepřítelem.

Co se týče novinek, budou hlavně audiovizuálního rázu. Přibude rozlišení 4K, lepší ozvučení, podpora HDR, a kromě toho také možná nejzajímavější dodatek – mód VR. Poprvé se tak octnete přímo v kokpitu Jehuty, dosáhnete úchvatné imerze… a dost pravděpodobně se z toho všeho pozvracíte, protože váš robot se pohybuje z místa na místo rychlostí blesku. Ale to už záleží na odolnosti vašeho žaludku.

zdroj: Vlastní

Pamětníci mezi vámi si vzpomenou, že The 2nd Runner už jednou remasterovaný byl, a to v rámci edice Zone of the Enders HD Collection, která vyšla na PlayStation 3. Tohle je tedy už třetí iterace, ovšem v Konami zřejmě věří, že špičková grafika a virtuální realita tentokrát přilákají i hráče, jež minulé verze minuly. Zda měli pravdu, to se ukáže na jaře příštího roku, kdy Zone of the Enders: The 2nd Runner M∀RS vyjde na PlayStation 4 a PC.

Nejnovější články