zdroj: Xbox

Zombícký parkour Dying Light 2 se připomíná další ukázkou z hraní

25. 8. 2021 10:24 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Včerejší Xbox Gamescom Showcase otevřeli vývojáři z polského Techlandu svým chystaným Dying Light 2. Dočkali jsme se další ukázky z hraní, která předvádí vertikalitu města i drsné souboje na blízko.

Ve druhém díle se můžeme těšit na vyšší budovy, a tím pádem i větší důraz na parkour. Vývojáři slibují dvojnásobné množství pohybů, s jejichž pomocí se budeme moci přesouvat náročným terénem a vypořádávat se s nebezpečím.

Z povídání vývojářů také vyplynulo, že souboje s živými lidmi budou v nové hře mnohem prominentnější, příběh klade důraz na zobrazení rozkladu společnosti, k němuž došlo za dvacet let od událostí prvního dílu. Dying Light 2 má podle svých autorů zobrazovat vizi moderního středověku, herní svět bude zaplněn několika frakcemi, mezi nimiž bude hlavní hrdina Aidan balancovat na ostří nože.

Autoři slibují rozvětvený příběh a bohaté možnosti rozhodování, které budou mít skutečný vliv na stav světa. Jako minule nás čeká dynamický denní cyklus, den i noc budou mít svá specifická nebezpečí, ale i výhody. Kromě základních zombií se samozřejmě setkáme i s náležitě zmutovanými variantami.

Dying Light 2 má vyjít už letos, konkrétně 7. prosince. Po řadě odkladů a obav, zda se hry vůbec kdy dočkáme, začíná mít její podoba konečně konkrétní obrysy. Vydání je v plánu na PC a současnou i minulou generaci konzolí. Na osobních počítačích hra podpoří celou řadu moderních technologií od Nvidie, jako je například DLSS a ray-tracing.

Nejnovější články