Značka TimeSplitters se vrátí spolu se svými zakladateli
zdroj: Foto: Free Radical Desings

Značka TimeSplitters se vrátí spolu se svými zakladateli

21. 5. 2021 8:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Dosud třídílná série TimeSplitters vycházela od roku 2002 do roku 2005. Mluvilo se o ní ale i mnoho let poté díky chystanému čtvrtému dílu, který nakonec nikdy nespatřil světlo světa. Důvody byly různé a podíl na tom jistě mělo odkoupení studia Free Radical Design studiem Crytek, které tvůrce TimeSplitters přejmenovalo na Crytek UK.

Free Radical Design tedy zaniklo a budoucnost futuristické střílečky se zdála být zpečetěná. Ale pak nadešel rok 2021, ve kterém stále existuje moloch zvaný Embracer Group (majitel THQ Nordic), který polyká menší studia, jako by se nechumelilo. Pod tuto entitu spadá i Deep Silver a pod něj zase nově spadá Free Radical Design.

Počkat, Free Radical Design neexistuje. Přejmenovalo se přece na Crytek UK a i to později zaniklo. Tak k čemu tady došlo? K znovuzaložení studia jeho původními zakladateli Davidem Doakem a Stevem Ellisem. A co jiného by takové studio mělo vytvořit než slibované pokračování TimeSplitters? Akorát si na něj pořádně počkáme, protože práce na něm ještě ani nezačaly…

Možná se dřív dočkáme projektu TimeSplitters Rewind, fanouškovské hry běžící na CryEnginu 3 s posvěcením samotného Cryteku. Tento projekt vzniká již od roku 2012 a vzhledem k tomu, že se nové komentované záběry (sledujte je níže) objevily loni v září, je zjevně stále v aktivním vývoji. Nabízí se ale otázka, jak je to teď s právy a zda tvůrcům Rewind nezatnou tipec hlavouni z oživeného Free Radical Design či jejich majitelé.

Nejnovější články