Začal předběžný přístup marťanského budovatelského survivalu Rokh
zdroj: Archiv

Začal předběžný přístup marťanského budovatelského survivalu Rokh

18. 5. 2017 11:20 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

„Hra se 16. května octne na Steamu v předběžném přístupu,“ psal jsem v minulém článku o budovatelském survivalu Rokh. A jak jsem řekl, tak se také stalo. Už předevčírem se první várka dobrodruhů usadila na opuštěném Marsu, začala se potýkat s nebezpečenstvími typu prašných bouří nebo meteorových sprch, a postupně si klestí cestu k budování vlastních úchvatných základen.

Rokh by měl v předběžném přístupu na Steamu strávit přibližně 12 měsíců, během kterých dojde k rozšíření základních systémů od současného přežívání až k boji, hackování, stavbě vlastních funkčních vozidel a pěstování jídla po vzoru Marka Watneyho. Jádro hry tkví v prozkoumávání obrovského otevřeného světa Rudé planety, spolupráci s ostatními hráči a budování nových přístrojů do vaší z kostiček poskládané základny.

Pro extra zvídavé typy je tu i jakési vyprávění, nebo minimálně záhada k rozluštění. Nejste totiž prvními marťanskými kolonisty. Ti předchozí ovšem zahynuli za záhadných okolností, a kdyby se vám podařilo zjistit, jak k tomu došlo, možná byste byli schopní zajistit, aby se nic podobného v budoucnu neopakovalo. Myšlenka, že Mars, po jehož povrchu se procházíte, je zároveň masovým hrobem lidské expedice, odpovídá melancholickému tónu úvodního traileru.

zdroj: Vlastní

„Jste sami“, prohlašuje video s kamennou tváří a snaží se nevyprsknout smíchy. „Tak strašně sami. Nikdo vám nepřijde na pomoc. Už nikdy v životě neuvidíte žádnou lidskou tvář kromě té své. Vaše zbývající dny budou naplněny trpkým zoufalstvíííím!“ Ale celé je to samozřejmě jenom výstavba nevyhnutelné pointy, kdy do záběru vběhnou jiní astronauti, začnou pomáhat s budováním základny a všechno je zase fajn.

Společně prostě dokážeme všechno, jako v příběhu o nezlomných prutech. Jen tedy pozor na zmiňované meteorové sprchy. V traileru pár ohnivých koulí dopadlo jen kousek od improvizované základny, která by takovou pecku nejspíš vážně nevydržela. Survival může být zjevně docela děsivý i bez zombíků nebo creeperů. 

Nejnovější články