Za pár týdnů možná narazíte na skrytý klenot, vychází totiž Steamworld Dig 2
zdroj: Archiv
Novinky

Za pár týdnů možná narazíte na skrytý klenot, vychází totiž Steamworld Dig 2

5. 9. 2017 12:11 | autor: Václav Pecháček |

Prokopáváte se pod zem, robotické prsty vám rezavějí a věrný krumpáč se vám tupí, ale vy pokračujete pořád dál a dál, protože víte, že v hlíně se skrývají úžasné poklady a možná – možná! – i hrdina předchozí hry. S touhle premisou se na herní zařízení vřítí kopáčské dobrodružství Steamworld Dig 2, a my už konečně víme, kdy přesně nás nechá přiložit ruce k dílu. Bude to 21. září, tedy alespoň na Nintendo Switch – ostatní platformy, tedy PC (Steam) a PS4, dorazí v následujících dnech.

Znalce jedničky asi nepřekvapí, že hra vypadá naprosto skvěle, a hráči původním dílem nepolíbení si krásnou grafiku a plynulé animace můžou vychutnat aspoň v novém traileru. Přijde mi trochu nezvyklé, že vypravěčský hlas k němu poskytnula paní s relativně drsným a hlubokým hlasem, taková ženská napodobenina klasického mužného trailerového hlasu. Nejspíš to ale dává smysl, zvlášť když hlavní hrdinkou pátrající po ztraceném Rustym je nezávislá, westernem políbená dívčí steambotka.

zdroj: Archiv

Jaké novinky si tvůrci pro pokračování připravili, to se v plném rozsahu ukáže až po vydání, ale prý se můžete těšit na vylepšení kvality i kvantity. Hráči jedničky si stěžovali na příliš krátké trvání příběhu, a tak bude dvojka patřičně rozšířená o úrovně, postavy i obchodníky. A změn by mělo dostát i samotné dolování, protože procedurální generování teď bude doplněno přímými kreativními zásahy ze strany vývojářů.

Důlní aktivita bude pochopitelně stejně nebezpečná jako dřív, a ani vaše odolné kovové tělo vás neuchrání před ničivou silou padajících šutrů, beden a dalších až příliš hmotných předmětů. Kromě rychlých prstů bude třeba taky trpělivost a psychická odolnost – pokud třeba takové Spelunky považujete za nesmyslně mučivý simulátor masochismu, pak se ve Steamworld Dig 2 nejspíš příliš dlouho neohřejete. Pro nadšené akční archeology by však zářijové vydání mohlo být vynikající zprávou.

Nejnovější články