zdroj: Rockfish Games

Za dva týdny prozkoumáte vesmír v early accessu střílečky Everspace 2

5. 1. 2021 16:35 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Pokračování singleplayerové vesmírně střílečky Everspace bylo koncem roku 2019 úspěšně zafinancováno na Kickstarteru, načež jsme se dočkali technologického dema (stále je dostupné na Steamu) a podporovatelé kampaně se zúčastnili různých beta testů. Konečně ale nadejde čas, kdy se do hlubokého vesmíru vydá i širší hráčská obec v rámci předběžného přístupu na Steamu i GOGu.

Early access odstartuje 18. ledna a bude poměrně štědrý. Ještě aby ne, když za něj necháte 38 eur! Zdá se vám to dost? Pak vezměte na vědomí, že finální hra bude ještě o chlup dražší. Ale teď už k tomu obsahu.

Hlavním lákadlem bude minimálně 12 hodin nadabované příběhové kampaně spolu s několika vedlejšími úkoly. V rámci příběhu zavítáte do dvou z plánovaných čtyř až šesti hvězdných systémů a osaháte si pět různých tříd lodí (interceptor, sentinel, striker, gunship a scout), přičemž ani tento seznam není z hlediska následného vývoje konečný.

Úvodní obsah předběžného přístupu by vám měl ve výsledku vydržet alespoň 25 hodin, během kterých se postupně naučíte boji ve vesmíru, jeho průzkumu, těžbě, obchodování, výrobě, upravování lodí, odemknete si nové perky a v neposlední řadě vyřešíte pár hádanek.

Na žádost komunity bude Everspace 2 od začátku early accessu podporovat upravitelné systémy HOTAS pro „populární joysticky od Logitech a Thrustmaster“. Plná hra by měla vyjít až v první polovině roku 2022 a například z hlediska příběhové kampaně bude dvakrát obsáhlejší.

Nejnovější články