Z motoru slyším klepání, auto táhne doleva a brzdy jsou snad z vosku. To zní jako práce pro Car Mechanic Simulator 2018
zdroj: Archiv

Z motoru slyším klepání, auto táhne doleva a brzdy jsou snad z vosku. To zní jako práce pro Car Mechanic Simulator 2018

23. 7. 2017 11:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Trvalo to dva roky, ale úspěšný simulátor automobilového opraváře Car Mechanic Simulator 2015 má konečně svého nástupce. Není jím překvapivě Car Mechanic 2017, jak by se dalo po předchozích dvou dílech předpokládat, ale Car Mechanic 2018. Rok v názvu tedy předbíhá dobu podobně jako u sportovních her. Natáhněte montérky, vyhrňte si rukávy a ponořte se do značně kvalitnějšího oleje.

Pokud se vám při slovech „velice úspěšný simulátor automobilového opraváře“ protočily panenky a kroutíte hlavou nad tím, co jsem to napsal za nesmysl, pak asi nevíte o vysokém hodnocení minulého dílu na Steamu, kde z téměř pěti tisíců recenzí je 90 % kladných. U recenzentů se, pravda, hře zas tolik nedařilo, což se však dá pochopit, protože ne každý autor se takto specifické hry ujal dobrovolně.

Pokud vám však v žilách koluje benzín a váš zájem o auta přesahuje prosté honění se na okruzích jako v mém případě, pak víte, o čem mluvím. Car Mechanic Simulator je skvělá oddechovka s pohodovou muzikou, nádhernými auty a jedinečnou příležitostí se v nich pošťourat do posledního šroubečku. Car Mechanic Simulator 2018 navazuje na svého předchůdce snad v každém aspektu, spoustu z nich značně vylepšuje a navrch přidává kopec novinek.

zdroj: Archiv

Samozřejmostí je zbrusu nová grafická stránka, díky které hra vypadá zase o něco reálněji a vlastně se na ni i dobře kouká. Mezi velké novinky patří dva nové módy – Vrakoviště a Stodolní nález. V případě vrakoviště se vydáte rozebrat rezavé kraksny, zatím co ve stodolách můžete nalézt nádherné staré ameriky a spoustu dílů poházených po regálech.

Co se vozového parku týče, stejně jako v předchozím díle i zde naleznete auta bez licence i s licencí. Vrací se Mercedes, Maserati, DeLorean a Bentley, které doplňují značky Mazda, Lotus, Ram, Jeep, Chrysler, Plymouth, Dodge a pro mě opravdu nečekané Pagani. Tato vozidla bohužel nejsou součástí základní hry a budete si je muset opět dokupovat formou DLC. Celkem se počítá s více jak čtyřiceti různými vozidly.

Změn oproti minulému dílu je opravdu požehnaně. Konečně už můžete měnit sedačky, volanty a okna, ráfky nezávisle na pneumatikách, k dispozici máte jeřáb na motor, abyste nemuseli manipulovat s celým autem na zvedáku, čeká vás přezouvání pneumatik a vyvažování kol na novém stroji, přihazování v aukcích na vzácné kousky, sklad na díly a mnoho, mnoho dalšího. Vážné zájemce o tuto pro široké publikum nepochopitelnou hru odkáži na stránku Steamu, kde jsou vypsány všechny důležité změny.

Car Mechanic Simulator 2018 se na Steamu objeví 25. července, ale v českých kamenných obchodech je již od pátku. V krabici kromě základní hry naleznete plakát a první DLC s vozy Mazda (doufám, že se dostalo i na Miatu). Našince jistě potěší česká lokalizace v digitální i krabicové verzi.

zdroj: Archiv

Nejnovější články