Warhammer 40K: Inquisitor – Martyr dostává novou hratelnou postavu
zdroj: Neocore Games

Warhammer 40K: Inquisitor – Martyr dostává novou hratelnou postavu

29. 11. 2022 16:25 | Novinky | autor: Jan Slavík |

Adepta Sororitas je plně dámská divize imperiální státní církve Adeptus Ministorum, přičemž její ozbrojená složka slouží jako jediná církevní vojenská síla. A to ne snad proto, že by církev měla nepřekonatelnou slabost pro něžné pohlaví, ale prakticky vzato kvůli právní kličce. Kvůli zneužívání moci Templářů a s obavou možného opakování děsivého období Vandirovy krvavé vlády došlo k reformám zakazujícím církvi mít vlastní „muže ve zbrani“.

Jak to obejít? Ano, samozřejmě, odpověď jsou ženy ve zbrani!

Za jednu takovou si nově budete moci zahrát ve warhammerovské diablovce Inquisitor - Martyr. Tedy, pokud si pořídíte příslušné DLC, samozřejmě. Po herní stránce bude tahle slečna v keramitové energozbroji hybrid mezi tankem a vrahem. Neustojí tolik, co tank, ani nebude tak rychlá jako vrah, ale od každého dostane trochu a nádavkem ještě příděl vlastních unikátních mechanik.

zdroj: Neocore Games

Hlavní předností Sester je jejich fanatická, nezlomná víra a duševní síla, což bude hra reflektovat a nechá vás využívat speciální skilly založené na víře či upadnout do posvátného transu, který vás přemění v poloanděla a zpřístupní novou sadu dovedností a podobně.

Sestra dál zvládne používat imperiální standarty, pomocí nichž vlije do žil novou sílu všem blízko stojícím spojencům. A jako správný hybrid bude mít k dispozici i dříve nemožné kombinace zbraní – třeba rotomeč s bolterem, aby zvládla kosit kacíře zblízka i zdálky zároveň.

Což tedy, mimochodem, pokud vím, moc nesedí, protože Sestry se mají specializovat na mrštnou střelbu za pohybu při využívání požehnané munice, a ne řezání heretiků jak ultramariňáci, ale... zhodnocení tohoto typu přenechám osobám přeci jen kovanějším v příběhovém pozadí Warhammeru 40K.

DLC se Sestrou je k dispozici na Steamu, kde vás v momentální 10% slevě vyjde na třináct a půl eura.

Nejnovější články