Vývojáři The Day Before trvají na tom, že jejich hra není podvod
zdroj: Fntastic

Vývojáři The Day Before trvají na tom, že jejich hra není podvod

27. 1. 2023 16:00 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Postapokalyptický survival The Day Before tento týden ohlásil téměř roční odklad. Hra navíc úplně zmizela ze Steamu, což se tvůrci z ruského studia Fntastic snažili nejdřív vysvětlit jako technickou závadu, aby následně přiznali, že si na název hry zapomněli zaregistrovat ochrannou známku.

Když k tomu připočteme velmi kusé a vzácné informace o celé zombie hře či fakt, že z ní zatím neukázali žádnou ukázku z hraní, pouze renderované filmečky, není divu, že se objevují hlasy, které celý projekt označují jen za důmyslný investiční podvod

Tato nařčení důrazně odmítají zakladatelé Fntastic, Eduard a Aisen Gotovtsevovi. V rozhovoru pro IGN uvedli, že lidé konečně spatří pravdu, až hra 10. listopadu spatří světlo světa. „S vydavatelem jsme plánovali ohlášení posunutí data, oznámit jsme ho chtěli v 10minutovém gameplay videu. A pak víte, co se stalo. Pro jistotu jsme tak zvolili 10. listopad, abychom se vyhnuli dalším odkladům. Mělo by to být bezpečné datum, které nám dá dost času vyřešit problémy s ochrannou známkou,“ uvedl Gotovtsev. 

„Jsme přesvědčeni, že situaci napravíme, protože máme šikovné právníky. Čas navíc nám umožní se na vydání dobře připravit a celkově hru vylepšit. Chceme jí více optimalizovat a naplnit obsahem,“ přiblížili zakladatelé. Poprvé hru odložili loni, tehdy se tvůrci odvolávali na časově náročný přechod na Unreal Engine 5.

MMO střílečka The Day Before vyjde na PC a současné generaci konzolí.

Nejnovější články