Vyšla první oficiální hra paralympiády – The Pegasus Dream Tour
zdroj: Foto: JP Games

Vyšla první oficiální hra paralympiády – The Pegasus Dream Tour

25. 6. 2021 12:20 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Ředitel vývoje hry Final Fantasy XV Hadžime Tabata si před pár lety založil vlastní studio JP Games, v němž začal pracovat na něčem, co ještě nikdo před ním neudělal – oficiální videohře paralympiády. Normální olympiáda má svých videoher víc než dost, přičemž ta poslední vyšla před pouhými třemi dny. Ale pár dní před ní spatřila světlo světa The Pegasus Dream Tour podpořená pořadateli skutečné paralympiády.

The Pegasus Dream Tour chce být v prvé řadě RPG, takže začíná tvorbou vaší postavičky zvané Mine, se kterou se pak můžete volně procházet fiktivním městem Pegasus City, povídat si s ostatními hráči, kteří jsou zrovna online, a plnit úkoly pro herní zástupce skutečných paralympijských sportovců.

Cílem je ale samozřejmě stát se absolutním vítězem této soutěže, která v tuto chvíli nabízí pouhé dva sporty – sprint na 100 metrů povolující užití protéz a sport zvaný boccia, který je v podstatě takový pétanque pro vozíčkáře. V plánu je ale mnohem víc disciplín včetně závodů vozíčkářů, fotbalu pěti na pět, basketbalu a dalších.

The Pegasus Dream Tour je free-to-play hra v tuto chvíli dostupná pouze na mobilních telefonech s Androidem a iOS. Pokud si v ní něco zakoupíte, část z vašich peněz poputuje nadaci Agitos, která vyvíjí sportovní aktivity pro osoby se zdravotním postižením.

Nejnovější články