Vražedný Deathloop dokonale ukáže všechny možnosti ovladače PlayStationu 5
zdroj: Arkane Studios

Vražedný Deathloop dokonale ukáže všechny možnosti ovladače PlayStationu 5

24. 11. 2020 17:04 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Mohli bychom se dlouze dohadovat, v čem vlastně spočívá „next-genovitost“ nové generace konzolí. Vyšší výkon je sice fajn, ale jen pro málokoho asi bude wow efektem, který udělá dojem na první dobrou.

Sony tenhle okamžik, kdy se do PlayStationu 5 skutečně zamilujete, zkouší mimo absence načítání také se svým ovladačem. Z DualShocku se stal DualSense a díky němu byste se do hraní měli ponořit ještě mnohem víc.

zdroj: Arkane Studios

Deathloopu se vám kupříkladu může uprostřed přestřelky zaseknout trigger tak, že nebudete moct vystřelit – zaseknutá pistole vám má naznačit, že je čas se porozhlédnout po nějaké nové zbrani. Zásek zjistíte okamžitě, pocitově, nemusíte čekat, až vám to dá vědět grafické rozhraní.

Jak už demonstrovalo třeba letošní Call of Duty, s DualSense a jeho adaptivními triggery se z každé zbraně může střílet trošku jinak. Pocítit můžete odpor i zpětný ráz.

Ovladač se díky haptické odezvě s každým vaším pohybem ve vašich rukou zatřese a poznáte, jestli jdete po štěrku nebo třeba po parketách. I na druhu pohybu záleží, ať už běháte, lezete, sjíždíte po střeše, plížíte se, anebo se teleportujete.

Nenápadné pípání v reproduktoru zase značí, že se nacházíte v blízkosti miny a máte si dávat pozor, kam šlapete, jeho prostřednictvím si z vás ale utahuje i rivalka Julianna. Cvaknutí pouště naprázdno vás upozorní na to, že došly náboje. Osobně mě v případě PS4 zvuky z ovladače spíš otravovaly (zdravím skener z Horizon Zero Dawn), podle tvůrců Deathloopu ale přispívají k tomu, aby byl váš zážitek ze hry kompletní. Vypnout si je můžete vždycky, že.

Vražedný duel v časové smyčce Deathloop vychází 21. května 2021 na PC a PlayStation 5.

Nejnovější články