zdroj: Mooneaters

Vraťte se do dětství. Everdream Valley vás nechá uprchnout do idyly

24. 5. 2023 11:26 | Novinky | autor: Jan Slavík |

Everdream Valley od studia Mooneaters v základu neslibuje nic revolučního: Čistý eskapismus a venkovskou idylu při prázdninách strávených v malebném údolí. Samozřejmě se nejedná o první hru podobného zaměření, ale tvůrci hodlají vytasit největší kalibr všech snílků. Návrat do dob, kdy byly barvy jasnější, zvuky čistší, nic nebolelo, svět byl jen nekonečné hřiště a složenky byly takové legrační papírky, jejichž význam zůstával zahalen mlhou blažené nevědomosti. Tedy do dětství.

Nastane léto a vaše mladší, bezstarostné já zavítá na venkov, kde se bude starat o hospodářství svých prarodičů. Pod rukama vyklíčí zelenina i ovoce, postaráte se o širokou plejádu hospodářských zvířat a když se bude dařit, svou farmu budete moci i opravit, zkrášlit a nakonec rozšířit. A abyste na to nebyli sami, k ruce bude psí kumpán, který pomůže třeba s naháněním ovcí. 

V noci se navíc probouzí magie, co vás nechá se po vzoru Bábi Zlopočasné vtělit do zvířete a absolvovat v nové podobě minihru, která pak ovlivní dění dalšího dne. Důležité ale je, že pointa není sedět nad účetní knihou a přemítat nad nejefektivnějším využitím půdy při cestě k agrárnímu impériu, hlavní je si odpočinout.

Farma počká, když na vás přijde nálada prozkoumávat svět, chytat brouky, vyrazit kempovat, hledat poklady, rybařit nebo si třeba dopřát procházku jiskřivě zelenými lukami s foťákem. A tvůrci slibují, že každá aktivita nakonec nabídne menší či větší odměnu sloužící ke zvelebení vašeho statku.

Everdream Valley se jeví jako milá alternativa k idylickým stálicím typu Stardew Valley či My Time At Portia. Zda se dílo podaří, zjistíme již brzy – hra vychází 30. května na PC, PlayStation 4 a PlayStation 5. V průběhu června pak dorazí i na Switch.

Nejnovější články