Ve strategii Duskers ovládáte drony za pomocí příkazové řádky
zdroj: Archiv

Ve strategii Duskers ovládáte drony za pomocí příkazové řádky

28. 4. 2016 11:55 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Minulé léto vyšla na Steamu v rámci early accessu kombinace sci-fi strategie a roguelike titulu jménem Duskers. Po necelém roce, v květnu, tento zajímavý žánrový mix vyjde i v plné verzi, což autoři avizují novým trailerem. V Duskers se hráči ujímají role osamoceného dronu, jehož cílem je průzkum starých vesmírných korábů, které již dosloužily a jsou nyní na odpis. Ke zmíněným žánrům tvůrci přidávají ještě důraz na hororovou atmosféru a nedílnou součástí je také survival stránka hry – přežít v nehostinném prostředí totiž není jednoduché ani v roli stroje.

Hráči z pohodlí a bezpečí své lodi ovládají drony, které mohou hackovat, prozkoumávat prostory opuštěných korábů a sbírat potřebné suroviny. Hráči je mohou ovládat buďto přímo, anebo pěkně staromilsky za pomocí příkazové řádky.

Nebezpečí číhá v podobě obraných mechanismů jednotlivých lodí. Hrozbu skrývají automaticky otevírané přechodové komory, radiace, agresivně naprogramované jiné drony, obranné věže a objevit se mohou i mimozemšťané.

zdroj: Archiv

Co se atmosféry týče, tak ta je budována především za pomocí napětí z neznámého – v roli operátorů netušíte, co se děje a s čím přesně má váš dron tu čest. Ten má totiž k dispozici pouze sérii čidel a pohybových senzorů a dokáže tak jen signalizovat přítomnost "něčeho."

Ovšem co to vlastně je a zda to znamená nebezpečí, to už je otázka důvtipu a opatrnosti samotných hráčů. Je ale třeba mít se na pozoru – každá smrt znamená ztrátu cenných upgradů i dosavadního postupu a návrat na začátek, jež je díky procedurálnímu generování opět o něco jiný.

Přežití v tomto vesmíru není snadné. Příběh je vyprávěný pomocí deníkových záznamů, kde se jako operátor dozvídáte, co se vlastně stalo. Středobodem hratelnosti je ale sbírání nových součástek, vylepšování dronů a vaší lodi a průzkum dalších a dalších korábů. Další informace se dozvíte na Steamu. Hra zde za dobu existence aearly accessu posbírala výrazně pozitivní hodnocení.

Nejnovější články