V září dorazí nové rally. WRC 9 vás vezme do tří nových zemí
zdroj: Kylotonn
Novinky

V září dorazí nové rally. WRC 9 vás vezme do tří nových zemí

20. 3. 2020 10:52 | autor: Patrik Hajda |

Loňské WRC se opravdu povedlo a bylo tak důstojným soupeřem DiRT Rally 2.0. To, že i letos vyjde další díl s pořadovým číslem 9, může být překvapivé vzhledem k dvěma letům oddělujícím předchozí dva díly. Ale studio Kylotonn podepsalo s vydavatelem Nacon (dříve Bigben Interactive) smlouvu na další dva budoucí ročníky a nasazuje tak roční periodicitu. Zůstaňme prozatím u WRC 9, které nabídne nové lokace, ještě lepší kariéru a fyziku.

Ondra Švára si ve své recenzi loňského WRC 8 pochvaloval, kterak se série s každým dalším dílem zlepšuje, přičemž ten poslední bavil hlavně lepším pocitem z jízdy, propracovanou kariérou a dynamickým počasím. Stále je ale co zlepšovat a v Kylotonnu jsou si toho vědomi.

Po obsahové stránce přibydou tři nové rally, díky kterým se podíváte do Afriky v závodech napříč Keňou, bude se vám tajit dech na úzkých cestičkách v Japonsku a užasnete nad krásami Nového Zélandu. Další dvě oblasti z minulého ročníku dostanou úplně nová prostředí.

Tvůrci se zaměří i na kariéru, která už v minulém díle měla hodně co nabídnout. Počítejte s větší paletou možností, jak si vylepšit svůj tým, čeká vás víc eventů a obecně se má celý zážitek mnohem víc přiblížit skutečnému závodnímu roku.

zdroj: Kylotonn

Ani chování vozidel nezůstane beze změny. Pod drobnohled se dostane odpružení, brzdy a přenos váhy, samozřejmě s cílem přiblížit se co nejvíc skutečné fyzice závodních speciálů. S tím souvisí i kontakt vozidla s různými druhy povrchu nebo vylepšené zvuky.

Ve WRC 9 bude víc než 50 oficiálních týmů ze soutěží WRC, WRC 2, WRC 3 a Junior WRC, jejichž vozy doplní 15 starých kousků, které neodmyslitelně patří k historii rally. Letošní ročník dorazí 3. září na PlayStation 4, Xbox One a počítače jako exkluzivita Epicu (WRC 8 pár dní nato přestane být exkluzivní, viz náš seznam).

WRC 9 je zároveň potvrzené i pro Switch, PlayStation 5 a Xbox Series X, ale datum dostaneme později, stejně jako první obrázky a video z hraní.

Nejnovější články