V taktické tahovce Tastee se skupinou žoldáků čelíte zločineckému Kartelu
zdroj: Archiv

V taktické tahovce Tastee se skupinou žoldáků čelíte zločineckému Kartelu

11. 5. 2016 12:09 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Včera na Steam dorazila taktická strategie Tastee: Lethal Tactics, v níž se ujmete role velitele speciálních jednotek, které vláda inkognito posílá bojovat s Kartelem, organizací, která stojí za celosvětovým nárůstem zločinnosti. Nepořítejte ale s tím, že vás vláda podpoří navenek. Oficiální nemá s vaší žoldnéřskou skupinou jménem Tastee nic společného.

Hra nabízí 30 misí rozdělených do desítky odlišných map. Ty navíc obsahují náhodně generované prvky, například v podobě jinak rozestavěných překážek. Na základě těch lze plánovat a taktizovat – hra probíhá v tazích, po zápase však lze sdílet replaye a ty se již samozřejmě odehrávají zrychleně a v realtimu.

Před každou misí musíte poskládat tým až dvanácti unikátních žoldáků rozdělených do čtyř tříd. Každý žoldák má kromě unikátních schopností garantovaných povoláním i schopnosti, které má k dispozici jen on. Klíčovým prvkem hratelnosti bude poskládat vhodné týmy a také páry v rámci týmů. Tvůrci uvádí, že se třeba hodí použít prorážení zdi u Linuse a následně nechat Bodarka vystřelit rychlou ránu, která překvapeného protivníka odzbrojí.

Čtveřice vybraných tříd ničím příliš nepřekvapí a hra přináší specialisty na výbušniny, odstřelovače, standardní vojáky i vojáky s brokovnicemi, kteří preferují boj na blízko. Různé typy zbraní by se měly projevit i v rámci zničitelnosti prostředí, kde si půjde dělat nové cesty a využívat zničitelnosti úkrytů.

Systémově má Tastee blízko k Frozen Synapse, která využívala synchronní tahy hráčů. To využijete nejen při kampani, ale také v multiplayeru, kde budete moci soupeřit s jinými hráči. V rámci misí bude jak klasická eliminace všech protivníků, tak třeba záchrana rukojmí, ukořistění zásilky drog či bránění určitého bodu na mapě. Půjde tedy o lahůdku pro milovníky taktického přemýšlení. Hra je na PC dostupná již dnes, a to za necelých 10 eur. 

zdroj: Archiv

Nejnovější články