V příběhové adventuře What Remains of Edith Finch si zahrajete za spoustu mrtvých lidí
zdroj: Tisková zpráva

V příběhové adventuře What Remains of Edith Finch si zahrajete za spoustu mrtvých lidí

25. 4. 2017 9:50 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Není to horor! Od oznámení What Remains of Edith Finch dumám nad tím, do jakého žánru vývojáři ze studia Giant Sparrow hru napasovali. Vzhledem k tématu a pohledu z vlastních očí by se nabízel horor, ale podle traileru, který i oznamuje dnešní vydání hry, tohle bude mnohem barvitější, komplexnější příběh. Jen jedno je jisté, budete v něm umírat. Často.

Od hry ovšem nečekejte masakr jako od série Souls. Zápletka se totiž točí kolem mladé ženy Edith Finch, která je posledním žijícím členem své rodiny. Všichni ostatní zemřeli za více či méně podivných okolností a Edith se vrací do rodinného sídla ve Washingtonu, aby se probírala minulostí. Jak prochází dům a nahlíží do vzpomínek každého z členů rodiny, ať už žil před deseti lety a nebo před půl stoletím.

Lehce morbidní na tomto nahlížení je fakt, že si za každého z nich zahrajete, ovšem v den jeho smrti. Každá epizoda se o těch ostatních liší vizuálním zpracováním i náladou a do jisté míry asi i hratelností. Jediné, co je spojuje, je pohled vlastních očí a fakt, že na konci vždycky zemřete. Takže, nejspíš se dočkáte i nějaké té hororové epizody, ale stejně tak na vás čeká humorná, nebo melancholická.

zdroj: Archiv

Hlavní pilíř, o který se What Remains of Edith Finch opírá, je vyprávění a jeho různé podoby. Žánr a styl hratelnosti už se pak mění podle jednotlivých členů rodiny. Pro studio Giant Sparrow je tohle typické, jejich The Unfinished Swan také nebyla zrovna žánrově vyhraněná a opírala se styl a náladu. Hra vychází dnes na PlayStation 4 a PC (Steam).

Nejnovější články