V překrásné akci Niffelheim se v roli severského bojovníka probíjíte podsvětím
zdroj: tisková zpráva

V překrásné akci Niffelheim se v roli severského bojovníka probíjíte podsvětím

13. 5. 2015 16:22 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Nezávislé studio Ellada Games představilo svou prvotinu a je se nač dívat! 2D akce Niffelheim totiž vypadá skvostně. V roli mrtvého severského bojovníka se v ní dostanete do podsvětí, v němž vás bohové znovu a znovu oživují v naději, že naplníte jejich záludné plány. Vaše práce přitom spočívá v likvidování hord démonů, sbírání surovin, vylepšování své pevnůstky a také lovení, obchodování a zakládání farem. Život bojovníka prostě není jen o válčení.

Ačkoliv Ellada Games na Niffelheim pracují už tři roky, výsledku se dočkáme až začátkem příštího. Čekat se ale dle mne vyplatí. Krásnou, ručně malovanou grafiku doplní RPG systém se stromem schopností a také možným multiplayerem, kdy vám v roli padlých reků v některých bojích pomohou kamarádi a nebo je zastoupí umělá inteligence.

Když pomineme akci, hlavní část hry spočívá v objevování a prozkoumávání světa, které na sebe občas bere podobu doslovného prokopávání se podzemím s krumpáčem v ruce. Dobře ale zní samotná správa pevnosti a de facto budování celého území, jemuž budete nejspíše vládnout uprostřed nehostinné podsvětní říše. Takže budujete své državy, bráníte je před útoky a také vylepšujete schopnosti a výbavu svého chmurného reka.

Prostě zatím Niffelheim zní jako poměrně komplexní akční RPG, které vyniká pro žánr ne až tak tradičním 2D zobrazením a krásnou grafikou. Přesvědčit se můžete na obrázcích ze hry, traileru, i na intru, které najdete pod ním. Koncem roku by se hra měla objevit na Steamu v rámci early accessu, zjevně už v pokročilé verzi před vydáním, pro odladění posledních chybek.

zdroj: Archiv

zdroj: Archiv

Nejnovější články