V neoviktoriánském RPG Empyre: Lords of the Sea Gates zaplavila New York v roce 1911 voda
zdroj: Archiv

V neoviktoriánském RPG Empyre: Lords of the Sea Gates zaplavila New York v roce 1911 voda

13. 7. 2017 15:32 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Představte si velkoměsto New York v době zhruba před sto lety. Vidíte probíhající stavbu nových mrakodrapů a celkový růst betonové džungle? Tak teď to celé posuňte o několik metrů níže a čelíte poměrně nepříjemné problému – totální záplavě. S všudypřítomnou mořskou vodou se budete potýkat v oldschoolovém RPG Empyre: Lords of the Sea Gates.

Tisíce obyvatel New Yorku v alternativním roce 1911 se musí přizpůsobit životu v zaplavených ulicích. Jde o jeden z největších světových paradoxů – voda je naprosto všude kolem vás, ale za žádnou cenu jí nesmíte pít. V neoviktoriánském světě tak není největším problémem politika, peníze či rasové neshody, ale jedna z mála složek nutných k životu – pitná voda.

Ta bude důležitým prvkem příběhu a pravděpodobně se s ní budete setkávat během plnění úkolů. I přes alternativní pojetí se hra snaží držet historických faktů. Podíváte se na ikonická místa reálného New Yorku z počátku 20. let, budete řešit trable lidí, které se tenkrát opravdu řešily a budete mít přístup k technologiím a vynálezům tehdejší doby, jako jsou jedy a léčiva.

zdroj: Archiv

Jako správné oldschoolové RPG nepostrádá Empyre: Lords of the Sea Gates tahové souboje, byť nejsou řešeny zcela tradičně. Dnes je již zvykem, že postupně provedete celé tahy s jednotlivými členy své skupiny dobrodruhů, následované jednotlivými tahy všech protivníků.

V Empyre je souboj rozdělen do dvou částí. V pozastavené fázi plánovaní přiřadíte všem svým postavám najednou všechny úkony a po přechodu do akční fáze jednají všechny postavy najednou. Tím se má souboj značně urychlit, protože nemusíte sledovat animace každé postavy zvlášť.

Z těchto kusých informací to nezní vůbec špatně, byť videu chybí jiskra. Ale snad to je zapříčiněno jen ranou verzí. Za hrou stojí nové studio Coin Operated Games, které je složené z veteránů ze společností Crytek, Codemasters, Creative Assembly, Stormregion a Digital Reality. Ve špatných rukách tedy rozhodně není. Empyre: Lords of the Sea Gates vyjde ještě letos na podzim na Steamu.

Nejnovější články