zdroj: PlayWay

V NecroCity vybudujete své vlastní hřbitovní městečko

23. 6. 2022 16:20 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Žánr budovatelských strategií je přeplněný hrami, které se předhánějí v tom, kdo přijde s lepším nápadem. Už tu máme kmenové uskupení na zádech obrovského dinosaura či tibetské vesničky na příkrých svazích hory. Dalším do party bude strategie NecroCity, v níž si vybudujete vlastní hřbitov.

Ne, nejedná se o žádnou simulaci provozování „hotelu“ s nabídkou posledního odpočinku všem lidem na sklonku života. Stáváte se pánem temnoty, který si usmyslel vybudovat nové útočiště pro všechny neživé a bájné bytosti.

Nejnovější zatuchlé kobky a mauzolea vztyčíte pro blížící se návštěvníky v podobě vlkodlaka, zombíka, ghúla, goblina, ducha a dalších zbloudilých duší, které hledají úkryt před krvelačnými bestiemi, jimž se říká lidé.

NecroCity je ve svém jádru klasická budovatelsko-ekonomická strategie s trochu jinačími nájemníky. Zároveň ale jde i o tower defense. Lidem se totiž nebude líbit, že v jejich království roste město mrtvých, a tak na vás budou pořádat čím dál tím agresivnější nájezdy.

Nebude proto od věci vztyčit ploty s ostrými špičkami a podobně jako v sérii Stronghold obehnat celé své městečko pastmi. Zanedbat byste neměli ani vyzbrojování svých prohnilých vojáků a najímání nekromantů, abyste měli proti rytířům v nablýskaných zbrojích na ušlechtilých ořích nějakou šanci.

NecroCity má bezesporu dobrou myšlenku, o jejímž provedení se teprve přesvědčíme někdy v budoucnu. Studio Gameparic zatím nepředpovídá žádné datum vydání ani jiné platformy než počítače.

Nejnovější články