zdroj: Mechanistry

V budovatelské strategii Timberborn budete bobry od Bobří řeky

17. 9. 2021 16:40 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Na první pohled se Timberborn od ostatních budovatelských strategií příliš neliší. Začínáte od nuly postavením chýše pro dřevorubce, abyste si zajistili přísun dřeva. O kus dál vyroste chýše sběračů, abyste získali základní bobulovitou obživu. Přidáte pár baráčků, aby měli vaši obyvatelé kde spát a už přemýšlíte, jakou další budovu s novým účelem postavíte příště.

Ale když si pořádně přiblížíte kameru, zjistíte, že vaši obyvatelé nemají hebkou pleť, nýbrž pěkně drsnou srst. Jsou to totiž bobři! Kteří se, pravda, chovají vesměs jako lidé, protože potřebují nejen jíst a spát a množit se, ale taky si stavět prakticky lidská obydlí a výrobní linky.

Nicméně pojí se s nimi hlavní a dosti originální lákadlo hry – vodní hráz. Svět Timberbornu totiž v pravidelných cyklech prožívá kruté období sucha. Bobři jsou přitom závislí na přilehlé řece, díky které nemají sucho na jazyku a přírodní bobulové keříky i uměle vytvořená pole plodí o sto šest.

Jakmile ale přijde sucho, řeka vyschne, úroda je ta tam a bobři pomalu vyhladoví k smrti. Proto musíte postavit vodní hráz, abyste i v takto těžkých časech měli co do huby.

Timberborn je nadto poměrně komplexní strategií, kde musíte dbát třeba na slušnou řádku potřeb vašich bobrů a jak vidno z obrázků i videa, později vám pod rukama vzniknou skutečná velkoměsta.

Pokud vás bobří banda zlákala, můžete se rovnou pustit do hraní. Timberborn totiž vyšel v předběžném přístupu na Steamu, ve kterém si pobude minimálně rok.

Nejnovější články