V budovatelské strategii Airborne Kingdom stavíte létající město

1. 7. 2020 9:06 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Proč stavět létající město? Povrch planety je stále ještě obyvatelný, nehrozí žádné bezprostřední nebezpečí. Tak proč si dávat tu práci a riskovat něco tak šíleného? Možná proto, že jste v hloubi srdce dobrodruzi, kteří chtějí vidět celý svět, zastavit se, kde se jim zlíbí a vyrobit u toho něco unikátního, o čem se tam dole bude hovořit ještě dlouhá léta po vaší návštěvě, až se z vás stane mýtus, kterému nikdo neuvěří.

V budovatelské strategii Airborne Kingdom vyrazíte do oblak jen s jedním domkem stejně jako mrzutý dědeček z výborného Do oblak, ale na rozdíl od něj se vám časem podaří vybudovat obrovské město plné továren, skladů, domů pro desítky obyvatel, farem a dalších užitečných staveb.

Čím víc toho na levitující plošinu naplácáte, tím víc musíte řešit vztlak celé konstrukce a její vyváženost, tedy vytvářet nové vrtule, jejichž blueprinty vlastní již existující města postaru rozestavěná po povrchu Země. S těmito usedlostmi můžete vyjednávat, plnit pro ně různé úkoly, nebo v nich třeba rekrutovat nové dělníky.

Výstavba nových prvků města si vyžádá pořádnou hromadu zdrojů, které se ve vzduchu samozřejmě nevyskytují, takže vysíláte své věrné poddané v malých dvouplošnících na zem pro dřevo, hlínu a další suroviny, ale také pro vodu a potravu pro vaše obyvatele. Mapa pod vašima nohama je procedurálně generovaná, což napomůže opětovné snaze vybudovat nebeské velkoměsto poté, co předešlé podlehne gravitaci.

Na nevšední námět se podívejte v chodu na videu výše s komentářem jednoho z tvůrců hry a pokud vás Airborne Kingdom nadchne, letos na podzim si ji můžete sami vyzkoušet. Ovšem hra vyjde pouze v Epic Games Storu.

Nejnovější články