V adreanlinové cyklistice Lonely Mountains: Downhill jste jednou na hoře, v mžiku dole, živí či mrtví
zdroj: tisková zpráva

V adreanlinové cyklistice Lonely Mountains: Downhill jste jednou na hoře, v mžiku dole, živí či mrtví

19. 10. 2017 15:38 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Roky nic a najednou tu během jednoho roku máme dva zástupce nebezpečného adrenalinového sportu, ve kterém odvážní jedinci sjíždějí prakticky nesjízdný terén na horském kole. Ani jedna necílí na realistické zpracování, ale Descenders jsou přeci jen trochu blíže skutečnosti, zatímco Lonely Mountains: Downhill působí jako roztomilé odreagování na pár zimních večerů.

Za tyto pocity může především barevná lowpoly grafika a podivně umístěná kamera, která sleduje všechno možné, jen ne záda jezdce. Většinu čas tak nevíte, jaké smrtelné překážky a hluboké propasti před vámi leží a o jejich fyzičnosti se dozvídáte až příliš pozdě. Alespoň tak to působí ze všech videí a trápí mě tedy otázka, zda se tím netvoří zbytečná frustrace.

Ale neměla by. Díky ragdoll postavičce se člověk dobře pobaví i ve chvíli nezdaru a trest za trefení stromu či kamene není tak zlý – jednoduše se objevíte u nejbližšího checkpointu a už si to zase vesele směřujete ze skalnatého kopce.

zdroj: Vlastní

Jak už název hry napovídá, různá pohoří máte jen pro sebe. Nenarazíte tu na žádná NPC ani na živé hráče. Jste tu jen vy a příroda. Můžete se kochat krajinou při poklidné jízdě po pěšince nebo to vzít kolmo k ní přes balvany a rokliny a pokusit se o co nejrychleji zajetý čas daného úseku.

Přestože se jedná o singleplayer, vaše výkony jsou zaznamenávány do online žebříčků, které se vyhodnocují na denní, týdenní a měsíční bázi. Nechybí samozřejmě i stálý žebříček s nejlepšími jezdci vůbec. Nikdo vás však do soutěžení netlačí… Jsou to vaše hory, dělejte si s nimi, co jen uznáte za vhodné.

A aby hra nepostrádala pomyslnou hloubku (protože tu skutečnou určitě nepostrádá), odemykáte si postupně nové skiny pro svá kola a dokonce se počítá i s různými typy bicyklů. Některá se hodí na rychlou jízdu po pěšině, jiná zase na tvrdý kamenitý povrch.

O Lonely Mountains: Downhill psal letos v květnu Vašek a zaráží mě, že se ve svém článku zmiňuje o plánovaném větru, dešti a sněhu. Tvůrci tuto možnost totiž nezmiňují ani na aktuální Steam stránce, ani v právě probíhající kampani na Kickstarteru. Že by snad od tak skvělého herního zpestření upustili? Rád bych si zaspekuloval, že se počasí dočkáme v jednom ze stretch goalů, ale kampaň bohužel neslibuje žádné.

Na druhou stranu se kromě základní oblasti Alp dočkáme i kanadských skalnatých hor, Grand Canyonu, skandinávských mlžných lesů, území indiánů a ještě jedné mapy, kterou tvůrci z Megagon Industries vytvoří spolu s komunitou. Hru můžete podpořit již od 15 eur, přičemž za 35 eur dostanete brzký přístup do Gamescom dema a za 50 eur si každých 14 dní vyzkoušíte nový vývojářský build.

Nejnovější články