Máte námět či připomínku? Napište nám
Unášejte lidi jako mimozemšťan v adventuře The Grey Man
zdroj: Archiv
Novinky

Unášejte lidi jako mimozemšťan v adventuře The Grey Man

30. 1. 2017 10:37 | autor: Aleš Smutný |

Do velmi netradiční role vás postaví adventura The Grey Man. Stanete se mimozemšťanem, samozřejmě šedivým, který přistane v jednom z populárních amerických parků, a vydá se dělat to, co obvykle mimozemšťané dělají. Tedy zdravit překvapené táborníky, sem tam někoho unést do létajícího talíře a když na to přijde, čelit armádě, která má tendenci po vás jít efektivnějšími zbraněmi, než je pistolka místního šerifa, kterého jste před chvilkou unesli.

The Grey Man ovšem není ani tak akční hra o vaší válce s armádou, jako spíše explorativní adventura s prvky taktiky, v níž prozkoumáváte celý park a sledujete, jaký mají vaše činy následek. V tom ostatně spočívá její hlavní kouzlo – objevování nových a nových návštěvníků či obyvatel parku, kteří na vás nějak reaguje, velmi často rovnou agresivně a nejčastěji vyděšeně.

To je také klíč, jak si hru užít. Musíte si všímat drobných detailů a ne se jen slepě hnát za co největším počtem lapených lidí. Humor spočívá v jednotlivých situacích i v následných reakcích celého ekosystému na vaše činy, ať už jde o prosté „ahoj“ a nebo „ahoj, šup do mé létající lodi.“ Hru si můžete na Steamu koupit za 9 eur a drtivá většina hráčů s ní zde byla spokojená. Prostě klidná noc v národním parku, s unášením lidí.

zdroj: Archiv

Nejnovější články