Ubisoft představil XDefiant, novou týmovou střílečku podle Toma Clancyho
zdroj: Foto: Ubisoft

Ubisoft představil XDefiant, novou týmovou střílečku podle Toma Clancyho

19. 7. 2021 21:43 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Francouzská herní firma Ubisoft představila svůj nový projekt, který nese jméno slavného spisovatele špionážních románů Toma Clancyho – Tom Clancy’s XDefiant. Jedná se o free-to-play arénovou týmovou střílečku z pohledu první osoby, ve které se spolu utkají dva šestičlenné týmy.

Jak zaznělo v dnešním odhalovacím streamu, jádrem hratelnosti má být realistické střílení a pohyb, autentické zbraně a attachmenty a krátký čas potřebný k zabití nepřítele, to všechno zkombinované s hravou, nevážnou atmosférou, která pro seriózní příběhy Toma Clancyho rozhodně není typická. Tvůrci se prý chtějí na Clancyho podívat z trochu jiného úhlu, než je obvyklé.

Na žánr týmových stříleček se ovšem zřejmě dívají z velice rutinního úhlu. Jak během streamu řekl sám výkonný producent Mark Rubin: „Pokud tento žánr znáte, hra vám bude velice povědomá.“ Já za sebe mohu dodat, že mi připadá povědomá, i když týmovým střílečkám nijak zvlášť neholduju.

zdroj: Ubisoft

I další prvky jsme už viděli u konkurence. Budete hrát za postavy ze speciálními schopnostmi, které se liší podle toho, k jaké třídě náleží. Třídy jsou zde svázané se čtyřmi různými frakcemi z univerza Toma Clancyho – jsou tu Wolves, Outcasts, Cleaners, fanoušky Splinter Cellu možná potěší plíživý Echelon.

Ke všem těmto vojákům a vojačkám si vyberete vlastní výzbroj, namontujete si na zbraně doplňky, jaké se vám zlíbí, dokonce si sami stanovíte, jakou ultimátní schopnost budete mít k dispozici – vývojáři se zjevně snaží, abyste si mohli svého bojovníka vytvarovat jako kus hlíny na hrnčířském kruhu a aby žádní dva nebyli úplně stejní.

Rubin hlavní vizi celé hry definoval vskutku lišácky: „Chceme udělat hru, která bude lidi bavit. Vážně je to tak jednoduché.“ Čímž příliš neodpověděl na otázku, nakolik budou hrát klíčovou roli speciální schopnosti a nakolik půjde o střelecké umění – díváme se spíš na realističtější Overwatch, nebo barevnější Rainbow Six Siege? Komunikace autorů zatím naznačuje spíš druhou možnost, protože právě skvělý pocit ze střelby byl zmíněn několikrát.

Abychom si byli stoprocentně jistí tím, co je XDefiant vlastně zač, budeme si muset počkat na přístup k samotné hře, což by ale nemuselo trvat dlouho. První veřejný test pro pozvané se uskuteční už 5. srpna pro americké a kanadské hráče na PC.

Ostatní se už teď mohou registrovat na oficiálních stránkách a doufat, že je Ubisoft vybere do dalších kol. K dispozici jsou platformy PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články