Tvůrci vizuálních efektů pro slavné filmy chystají vlastní hru. Bude to Pán prstenů?
zdroj: Foto: Monolith

Tvůrci vizuálních efektů pro slavné filmy chystají vlastní hru. Bude to Pán prstenů?

29. 11. 2021 13:17 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Společnost WETA je známá především filmovým a seriálovým fanouškům. Jako tvůrci speciálních efektů se podíleli na desítkách slavných projektů, mezi které patří třeba Avatar, Planeta opic, Strážci galaxie a v neposlední řadě také Hobit nebo Pán prstenů.

Studio se ale zjevně chystá rozšířit své portfolio skrz hry, na svém webu totiž zveřejnilo nabídku zaměstnání na pozici producenta týkající se vývoje prozatím neoznámeného titulu. Novozélandská společnost v inzerátu uvádí, že půjde o PC a konzolovou hru na základě světoznámé značky, která je údajně srdci studia velmi blízká.

Projekt je ve velmi rané fázi vývoje, a adept na rozšíření týmu se s ním tak bude moci seznámit od samotného základu. Nároky nejsou nijak zvlášť velké, zájemci by za sebou měli mít aspoň jeden úspěšný projekt na pozici producenta, ovládat Office 365 a cloudové sdílení a využívat manažerské nástroje, jako je JIRA. Samozřejmě nejdůležitější jsou organizační a komunikační schopnosti.

V tuto chvíli není jasné, jakou značku se WETA chystá adaptovat, ale často se skloňuje Pán prstenů. S ohledem na chystaný seriál ze Středozemě vznikající pod křídly Amazonu by hra z tohoto prostředí dávala smysl.

Připomeňme, že jeden herní projekt na motivy slavného Tolkienova díla momentálně vzniká, byť jej postihly odklady a rozhodně se nedá hovořit o kdovíjak vysokorozpočtové záležitosti. Řeč je o The Lord of the Rings: Gollum vznikajícím ve studiu Daedalic Entertainment. Gluma bychom se měli dočkat v příštím roce.

Nejnovější články