Tvůrci The Order: 1886 překvapili vývojem rozverné multiplayer akce Deformers
zdroj: tisková zpráva

Tvůrci The Order: 1886 překvapili vývojem rozverné multiplayer akce Deformers

2. 6. 2016 17:26 | Novinky | autor: Adam Homola |

Deformers je nová (a vpravdě netradiční) hra od studia Ready At Dawn, které naposledy vytvořilo PS4 akci The Order: 1886. Netradiční je Deformers proto, že je přesným opakem produkčně nablýskané, příběhové a čistě singleplayerové The Order. Jde totiž o multiplayerovou a barevně rozjuchanou arkádovou akci. V roli jedné z gumových příšerek se postavíte až osmi hráčům a vaším cílem je jejich eliminace.

Likvidaci protivníků musíte zvládnout na relativně malém prostu, ze kterého jde bez problémů vypadnout. Celá hra je totiž založena na fyzice do takové míry, že tu v podstatě nenajdete žádné klasické animace. Fyzika pohání vše od pohybu příšerek Forms přes střely až po speciální pohyby. Ostatně, celá hra vznikla jen kvůli tomu, že si vývojáři Ready At Dawn vytvořili vlastní technologii Soft Body Physics, na níž začali postupně stavět.

Vývojářský tým se pomalu rozrostl a z prototypu, který měl malý tým hotový ještě před vydáním The Order: 1886, se zakrátko stala zběsile rychlá multiplayerová akce. Příšerky Forms se mohou kutálet, skákat, střílet, vrhat ostatní, bránit se a vystřelit sami sebe dopředu. Nepřátele tak můžete rozstřílet, napálit to do nich v rychlosti vlastním tělem, nebo je na kraji arény chytit a prostě je vyhodit ven, jak informuje Polygon.

zdroj: Archiv

Po zabití jiného Forma po něm zůstanou zbytky, které můžete absorbovat. Tím docílíte zvýšení životů a doplnění munice, k čemuž poslouží také různé a pestré power-upy. Rychlost hry podtrhuje také prakticky okamžité oživení, malé bojiště a jednoduché herní módy: death match a free for all. Deformers jsou podle tvůrců ideální pro hraní s kamarádem na jedné konzoli a jedné obrazovce, tedy staronová a oblíbená kategorie couch co-op.

Deformers vyjdou na PC, PlayStation 4 a Xbox One pod hlavičkou GameTrust, vydavatelské divize obchodního řetězce GameStop. Jde tak o druhý titul, který se díky GameTrust dostane na trh. Tím prvním byla 2D akční adventura ve stylu Metroidvania Song of the Deep. GameStop je skrze GameTrust domluvený ještě s vývojáři z Frozenbyte (série Trine) a Tequila Works (Deadlight, Rime).

Ready At Dawn můžete znát kromě nedávného The Order: 1886 také díky dvěma mobilním hrám ze série God of War (Chains of Olympus a Ghosts of Sparta - obě pro handheld PSP) nebo díky portu Okami na Nintendo Wii.

Nejnovější články