Tvůrci pirátského sandboxu Caribbean! vydají vylepšenou verzi Blood & Gold: Caribbean!
zdroj: tisková zpráva

Tvůrci pirátského sandboxu Caribbean! vydají vylepšenou verzi Blood & Gold: Caribbean!

20. 11. 2015 15:12 | Novinky | autor: Adam Homola |

Nově oznámená, vylepšená, edice "karibského Mount & Blade" s názvem Blood & Gold: Caribbean! původní hru Caribbean! nenahradí. Bude koexistovat vedle ní, byť jde o učebnicovou definici "Enhanced Edition". Tvůrci ze studia Snowbird Games se však rozhodli, že bude lepší vylepšenou verzi vydat jako samostatnou hru s novým názvem - zřejmě proto, že původní hra po vydání neměla kvůli bugům a nedodělkům zrovna nejlepší pověst. Ostatně, Blood & Gold nabídne spoustu nových funkcí, které svého času slibovali už do původní hry.

Blood & Gold: Caribbean! vyjde na GOGu a Steamu už 10. prosince a všichni majitelé původního Caribbean! dostanou staronovou hru zadarmo. Uložené pozice z Caribbean! bohužel nebudou s novou hrou kompatibilní - protože ale původní verzi tvůrci nestáhnou z nabídku, můžete nerušeně pokračovat v rozjetém dobrodružství, pokud chcete.

Spíš ale budete chtít přestoupit na novou hru vzhledem ke všem vylepšením, která snad přinese. Očekávat můžete například nativní karibské pěšáky, možnost hrát za ženskou postavu nebo se projít se městem a novou globální 3D mapu. Přibyde také multiplayerový mód, minihra Blackjack, úkoly od guvernérů a speciální mise, které ve kterých bude často nutné užít stealth na konto jejich poněkud ilegální povahy...

Blood & Gold: Caribbean! zdroj: tisková zpráva

S novými misemi jdou ruku v ruce i nové lokace: plantáže, doly, kláštery a pozůstatky zřícenin po Aztécké říši. Vývojáři také kompletně přepracovali lokace pro pozemní bitvy, vylepšili správu flotily, obchodu i majetku a připravili nový systém pro útěk z vězení. V záloze je toho jednoduše hodně a důkladné představení některých nových funkcí mají tvůrci naplánováno na nadcházející dny, jak prozradili na webu.

Blood & Gold: Caribbean! zdroj: tisková zpráva

Původní Caribbean! pořád najdete na GOGu i Steamu a z uživatelských recenzí a ohlasů jde vidět, že se tehdy tvůrci trošku sekli. Namísto aby hru podrželi o pár měsíců déle v režimu předběžného přístupu, tak vydání hry uspěchali a šli na trh s nehotovou verzí. To se teď pokusí skrze Blood & Gold: Caribbean! napravit a vypadá to, že by se jim to mohlo podařit.

Nejnovější články