Třetí epizoda King's Quest s názvem Once Upon a Climb vychází koncem dubna
zdroj: tisková zpráva

Třetí epizoda King's Quest s názvem Once Upon a Climb vychází koncem dubna

15. 3. 2016 9:55 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Sierra Entertainment ruku v ruce s Activisionem oznámili, že třetí část moderní reinkarnace adventury King’s Quest se bude jmenovat Once Upon a Climb a vyjde 26. dubna. A stejně jako i v případě minulých epizod, i tentokrát hra vyjde na PC a současnou i minulou generaci konzolí od Sony a Microsoftu.

Třetí epizoda představuje střed celé pentalogie epizod. Příběh není opakováním již navštíveného a nejde tedy o klasický restart či remake. Král Graham tak sice navštíví staré známé lokace a potká i již známé přátele, nic však není tak, jako tomu bývalo před lety a vnučce Gwendolyn tak zas jednou nezbude, než se divit a povzdechy zpochybňovat vyprávění svého dědečka.

Tato pohádka si zkrátka nebere servítky a tempo nastolené prvním i druhým dílem (recenze čtěte zde a zde) slibují autoři udržet i nadále. Stále se však slibují držet původního ducha série, jež slavila premiéru před více jak třiceti lety. V nové epizodě se navíc vrací další z původních postav, královna Valanice, jejíž záchranu má Graham na krku. A jak už to tak bývá, příběh o záchraně jeho budoucí manželky z věže čarodějnice Hagathy, je trochu jiný, než zní oficiální verze.

Video k třetí epizodě zatím není a tak vezměte zavděk alespoň prvními obrázky.

Nejnovější články