The Shrouded Isle vám dokáže, že být veleknězem temného boha je dost nebezpečné povolání
zdroj: tisková zpráva

The Shrouded Isle vám dokáže, že být veleknězem temného boha je dost nebezpečné povolání

7. 8. 2017 15:13 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Každé zaměstnání, včetně sbírání rozkvetlých kytiček na zelené louce, dokáže být stresující, pokud je váš nadřízený dostatečný tyran. Hrozba seřvání, ponížení, sebraných bonusů nebo dokonce vyhazovu však není nic proti tomu, co vás čeká v roli vrchního kněze slovanského boha Černoboha. Jak už naznačuje jeho jméno, tenhle šéf nebude trpět žádná selhání. Pokud mu neobětujete dost lidí a nespálíte dost kacířských knih, vyleze z oceánu a rozpoutá takovou tirádu, že si to vaše rychle chladnoucí mrtvoly za rámeček nedají. Kariérní prospekty v simulaci The Shrouded Isle jsou opravdu velmi krátkodobé.

Základní koncept je přesně tak jednoduchý, jak byste čekali od hry mající kořeny v game jamu Ludum Dare, konkrétně jeho třiatřicáté iteraci jménem You Are The Monster. A vy monstrem rozhodně jste – sice ne tak doslovným, jako váš podmořský, Lovecraftem inspirovaný bůh, ale i tak by vás asi nikdo kromě španělské inkvizice neoznačil za sympatického chlapíka. Ve vašich rukou totiž spočívá vláda nad ostrovem plným věřících. A Černoboh baží po krvi, v nejlepším případě poskvrněné hříchem či nevírou.

zdroj: Archiv

Každý člen vaší obce je obdařen dvěma tajnými charakteristikami – jednou pozitivní a jednou negativní. Můžete například narazit na sadistického násilníka (to má Černoboh moc rád), co je ale zároveň ožrala. Stojí vám Karlovy lačné pěsti za jeho alkoholické výlevy, nebo mu radši nabídnete hlavní roli nešťastné oběti při příštím kulturně-náboženském představení? A co když je milý Kája zároveň členem jedné z místních důležitých rodin, kterou si nechcete naštvat, protože vám jinak hrozí ozbrojené povstání?

Právě vztahy s pěti mocnými rody jsou pro vaše kněžské záležitosti nadmíru důležité. Rodinní příslušníci vám totiž můžou napráskat, čím se jejich sourozenci či rodiče vyznačují, což je jeden ze způsobů, jakým odkryjete tajné vlastnosti. Tím druhým je jmenování podezřelých či neotestovaných jedinců do své rady. Tam jim můžete zadávat nejrůznější úkoly a sledovat, jak se s nimi popasují. To vám o nich totiž prozradí víc, než by možná sami chtěli.

The Shrouded Isle zkrátka vypadá jako příjemně depresivní vražedný simulátor s velmi unikátním uměleckým ztvárněním. Sluší se dodat, že základní zelenočernou kombinaci můžete vyměnit za jiné barevné schéma, kdybyste si snad nechtěli pár hodin připadat, že pozorujete obsah kýble vedle postele až příliš odvázaného hýřila. Taktéž je důležité vědět, že jeden průchod je zpravidla dost krátký – rozhodně nečekejte kampaň na dlouhé hodiny. Naštěstí je k dispozici 6 různých konců, takže je tu prostor na opakované hraní.

Jestli vás inzerát na pozici Černobohova velekněze zaujal, zamiřte na Steam. Přihláška vás bude stát 10 €, ale možná byste měli zvážit další pětku za soundtrack – vašeho zlovolného šéfa by to určitě potěšilo.

Nejnovější články