The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizzaboy zaujme grafikou a bizarním okultismem
zdroj: tisková zpráva

The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizzaboy zaujme grafikou a bizarním okultismem

7. 3. 2016 18:45 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Za dlouhatánským názvem The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizzaboy se ukrývá point-and-click adventura zasazená do univerza stejnojmenného komiksu, který poněkud překvapivě neobsahuje psa ani pizzu – zápletka komiksu i hry se totiž motá okolo vyšetřování nadpřirozených událostí a okultních událostí.

Hra vyšla 3. března pro PC, Mac a Linux, zaujmout se snaží ručně kreslenou grafikou a specifickým smyslem pro humor. Ve hře se hráči ujímají role bývalého poslíčka a roznašeče pizzy, dnes neplaceného asistenta slavného Doga Mendonçy, detektiva se zaměřením na okultismus.

Tahle dvojka se spolčí s dalšími postavami a společně se dočkají řady bizarních situací a nepravděpodobných dobrodružství napříč třicítkou ručně kreslených lokací. Potkají se v nich s velkým množstvím monster a je třeba zjistit, proč jsou vlastně všechny do jednoho vůči hlavním postavám tolik nevraživé.

zdroj: Archiv

Hlavní případ celé hry se každopádně týká monster, která normálně žijí v utajení vedle lidí, ale najednou začínají mizet. Je třeba prošetřit co se vlastně děje s pomocí divného týmu, který tvoří bývalý pizza poslíček Eurico, zmíněný detektiv Dog Mendonça, ale i praštěná hlava chrliče nebo šedesát tisíc let uvěznění vlkodlačí démon, uvěznění v těle malé dívenky. Rozhodně jde o zajímavou sestavu a zajímavou hru, na kterou se hodně brzy podíváme. A vy můžete v mezičase také na Steamu...

Nejnovější články