The Final Station má být postapokalyptickou verzí This War of Mine
zdroj: tisková zpráva

The Final Station má být postapokalyptickou verzí This War of Mine

13. 1. 2016 14:43 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Zemi zaplavily zombie a celá civilizace padla. A pokud nepadla, tak už se povážlivě naklání. Uprostřed rozpadu se ale pohybuje poslední maják naděje pro přeživší, tedy vás vlak, se kterým pojedete tak dlouho, dokud vystačí palivo. Otázkou zůstává, zda bude majákem naděje jen pro vás a nebo i pro lidi, které po cestě ve stanicích potkáte – a právě v tom tkví základní princip malé nezávislé hry The Final Station.

Dva tvůrci, Oleg Sergejev a Andrej Rumak svůj výtvor připodobňují k This War of Mine, protože vás kromě správy vlaku čeká i procházení stanic a měst, ve kterých váš vlak zastaví, management zásob, boj se zombíky a možná i lidmi a samozřejmě i rozhodování, koho vezmete na palubu svého vlaku a koho ponecháte napospas nevyhnutelnému ohlodání.

Jak se dá čekat, ne každý přírůstek do vašeho vlaku bude užitečný a s některými si koledujete vysloveně o malér a nebo rovnou vykolejení. Dokud je palivo a dokud má vlak kdo řídit, jedete dál. Hra by měla na Steamu vyjít v létě 2016, původně ji měl podpořit Kickstarter, ale nakonec přísun financí zajistili vydavatelé z tinyBuild.

zdroj: Archiv

Nejnovější články