Tahovka Siralim 2 připomíná svým sbíráním monster Pokémony
zdroj: Archiv

Tahovka Siralim 2 připomíná svým sbíráním monster Pokémony

31. 5. 2016 17:15 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Najdi, vycvič, získej, posbírej. Mix tahového RPG a strategie Siralim 2 nejvíce evokuje svým systémem Pokémony, případně bojové části podobně "sběratelských" her jako jsou série Shin Megami Tensei nebo Persona. Hráči se v ní vydávají do fantasy světa naplněného více než pěti stovkami různých monster, které půjde odchytávat, odchovávat po několik následujících generací a především využívat je k zisku nových potvor.

Obrovský počet monster a procedurálně generovaný svět pak doplňuje prakticky nekonečná hratelnost, protože Siralim 2 jde hrát dokud nepadnete vysílením a nebo neshledáte, že už máte plné své domácí zoo. Svět je nekonečný, maximální úroveň postavy neexistuje a ve hře je stále co dělat, kam se vydat, co prozkoumávat. Hra tak nabízí na první pohled nekonečné dobrodružství, ve kterém si můžete i zvelebovat vlastní hrad.

Titul si můžete vyzkoušet už teď v rámci early accessu, jež je dostupný na PC. Postupem času, snad ještě tento rok, by hra ale měla dorazit i na Mac, PS4 a Vitu. Pod jednoduše vypadajícím kabátkem se ukrývá hutný, ale pro nováčky přístupný systém, ve kterém hrají prim tabulky a statistikyjednotlivýc monster.

Nejde ale jen o boj a chov potvor. Důležité je objevování světa, crafting využívající na šest stovek různých materiálů a magie, která doplňuje souboje. Klíčové je ale využití svých potvor v rámci tahových soubojů, kde musíte poskládat efektivní partu, na kterou se můžete spolehnout. Podle prvních recenzí early access verze na Steamu se aktuální podoba hry povedla.

zdroj: Archiv

Nejnovější články