Super Daryl Deluxe vás pošle plnit úkoly a zabíjet příšery do kreslené školy šílenství
zdroj: tisková zpráva

Super Daryl Deluxe vás pošle plnit úkoly a zabíjet příšery do kreslené školy šílenství

15. 11. 2016 18:30 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Vždycky je trochu podezřelé, když některá hra jako jeden ze svých hlavních taháků uvádí, že bude totálně až "zabřichosepopadajícně" vtipná. Posouzení kvality něčeho tak subjektivního, jako je humor, je lepší nechat na samotných hráčích, zvlášť když jste dvoučlenný nezávislý tým a dost možná v tomhle ohledu nedokážete zůstat úplně nezaujatí. Ale ať už se u chystané akční mlátičky Super Daryl Deluxe budou všichni hráči dusivě zalykat slzami smíchu, nebo ne, její vizuálně fascinující kombinace kresleného prostředí, RPG prvků a polootevřeného světa by z ní mohla udělat zajímavou hru.

Poslechněte si, oč by v ní vlastně mělo jít. Vaše jméno zní Daryl, jste sympatický nerd a právě jste dorazili na asi tu nejšílenější školu ve vesmíru. Je plná divných bytostí (většina jsou lidé, ale narazíte třeba i na samotnou Smrt), které od vás něco chtějí, a to něco většinou zahrnuje drsné akrobatické bojování za pomoci více než 40 speciálních schopností i arzenálu nejrůznějších zbraní. Místní třídy jsou totiž zamořené nepřáteli, kteří tematicky odpovídají zaměření předmětu, jež se zde vyučuje. V historické třídě narazíte na egyptské vojáky a Napoleona, v hudebce zase na zlé duchy s trombóny. Inu, humor.  

zdroj: Archiv

Autoři z týmu Dan & Gary Games se dušují, že všechny schopnosti jsou zcela unikátní, a ještě u nich bude spolu s vylepšováním docházet ke kompletní transformaci jejich efektu, což zní jako docela fajn prvek. Stejně tak by se vám mohla líbit možnost prozkoumávat obrovské školní prostory, prolezlé spoustou tajemství a skrytého obsahu.

Přitažlivost téhle hry ale hodně závisí na tom, co si myslíte o jejím uměleckém ztvárnění. Kvůli surrealistickým animacím a modelům, připomínajícím bezmyšlenkovité kresbičky nepozorného studenta, je totiž grafická stránka velmi… specifická. Kolik lidí odradí, a kolik naopak přitáhne? To ukáže až daleká budoucnost. Super Daryl Deluxe by měla vyjít na jaře 2018, když v současné době je hotová zhruba z poloviny.

Nejnovější články