zdroj: Capcom

Street Fighter 6 předvedl střípky z příběhové kampaně

25. 5. 2023 11:30 | Novinky | autor: Jan Slavík |

Fanoušci bojovek se mohou chystat na silnou sezónu. Pomocníci už rozvěšují fangle v přípravách na osmý turnaj železné pěsti, za pár měsíců dorazí rebootovaný Mortal Kombat s novou dávkou vytrhaných páteří a zahanbit se nenechá ani poslední zástupce slavného tria – Street Fighter 6.

Už z dřívějška víme, že šestka bude ve velké míře sázet na žánrově neobvyklé zpracování příběhu – namísto suché sekvence soubojů občas okrášlených nějakou dějovou vatou nabídne plnohodnotnou kampaň s polootevřeným světem, vlastní přizpůsobitelnou postavou a poutí za silou i slávou. Ta se samozřejmě neobejde bez kopů z otočky a příslušného objemu zmlácené opozice.

Tvůrci příběhovému režimu evidentně věří, prakticky celou upoutávku ze včerejší PlayStation Showcase věnovali právě jemu. A ono není až tak složité pochopit proč, zejména v divácích anime totiž musí vzbuzovat příjemnou směsku vzrušení a pocitu familiárního bezpečí. Tohle je přeci herní zpracování podžánru o rozvíjení schopností! Pamatujete na History's Strongest Disciple Kenichi? Nezní možnost podobný příběh prožít v herní formě parádně?

Podobné paralely jsou samozřejmě do jisté míry jen spekulací. S jistotou víme, že kampaň bude bohatší než dřív, nechá vás hrát za vlastního hrdinu či hrdinku, absolvovat skutečné pouliční bitky a potkat se s celou řadou starých známých bojovníků. Se svými bojovníky se pak budete moci pustit do křížku i s ostatními hráči v rámci online duelů.

Na zbytek přijdeme již brzy, Street Fighter 6 vychází 2. června na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 4 i 5.

Nejnovější články