Strategie Broken Lines odvypráví příběh vojáků za nepřátelskou linií
zdroj: Archiv
Novinky

Strategie Broken Lines odvypráví příběh vojáků za nepřátelskou linií

11. 7. 2019 12:30 | autor: Patrik Hajda |

Tento let se stal jednotce osudným. Když motory letadla vypověděly službu, jen osmi vojákům se podařilo přežít děsivou havárii. Jenže, jak se říká, bylo to z deště pod okap. Území, kam jejich letadlo dopadlo, bylo v držení nepřátel. A tak začala hrůzostrašná cesta domů bez zkušeného vedení, plánu a znalostí zdejšího terénu.

Broken Lines je tahová strategie z druhé světové války s příběhem, respektive příběhy všech přeživších členů jednotky. Ti se nyní musejí naučit spolupracovat, aby přežili na nepřátelském území. Zároveň jsou hrozbou jeden druhému, protože každý sleduje jiné zájmy. Jeden by rád zjistil, proč letadlo havarovalo, další by se zase nerad prozradil nepříteli.

Vaše rozhodnutí ovlivní jejich životy. Nikdy asi nevyhovíte všem, ale není dobré dělat naschvály jednomu. Jeho vztah s ostatními se totiž začne zhoršovat a brzy v něm začnou klíčit myšlenky na dezerci. Když vám zběhne, nemáte ho za nepřátelskými liniemi kým nahradit. To samé platí o smrti jednoho z vojáků, která je jaksi nevratná.

zdroj: Archiv

Už možná tušíte, že takové prvky poukazují na roguelike, a máte pravdu. Příběh každého dalšího pokusu o vymanění z nepřátelského území se vyvine jinak. Čeká vás hledání surovin, posilování morálky, kempování a spousta tahových soubojů.

Nejde však o klasické střídání tahů se soupeřem, jelikož oba plánujete zároveň a oba své plány vykonáte současně. Broken Lines pracuje s krycí palbou, zničitelným prostředím, realistickou balistikou, a dokonce přijde ke slovu kamufláž.

Nevypadá to špatně, ale je potřeba dodat, že studio PortaPlay loni vydalo velmi podobnou hru Tales from the Void, která díru do světa neudělala. Jednotka vojáků z první světové války se v ní ocitá v mimozemském prostředí, přičemž souboje jsou řešené tahově. Snad tedy nepůjde o pouhou kopírku.

Broken Lines by měla vyjít koncem letošního roku na PC, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi.

Nejnovější články