Stačí jeden večer a neusnete. Psychologický thriller Inmates chce být králem Halloweenu
zdroj: tisková zpráva

Stačí jeden večer a neusnete. Psychologický thriller Inmates chce být králem Halloweenu

25. 9. 2017 13:50 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Ano, horrorových adventur je vážně mnoho. Dokonce se jedná o jeden z nejčastějších typů her, ke kterým se uchylují začínající indie vývojáři. A Inmates v podstatě není výjimkou, když vzniká pod rukama jediného tvůrce Davita Andreasyana, kterého podporuje zkušené vydavatelství Iceberg Interactive. Nečekejte záplavu inovací, ale poctivý, děsivý zážitek.

Inmates originalitou opravdu nepřetéká, právě naopak. Probouzíte se z děsivé noční můry uprostřed liduprázdného vězení, ve kterém se všude povalují dětské hračky. Následné bludy vám napovídají, že jste se dost možná vůbec neprobudili, zároveň však cítíte jisté spojení se zdejším děsivě tichým prostředím.

Co se zde stalo? Kde jsou vězni? Proč jsou tu dětské hračky? Na to vše musíte přijít v průběhu tří až čtyř hodin dlouhého psychologického zážitku. Proč se snažit o originalitu, když se vám podaří vyvolat ve hráčích správné pocity strachu? Minimálně kratičkému teaseru se to daří dobře. Ať už jde o kmitající hlavy, děsivý vozíček nebo zvuky dusícího se oběšence, ti slabší z nás se těžko ubrání nepříjemným pocitům.

zdroj: Archiv

Druhé video předvádí zběsilý úprk před tajemným přízrakem a dokazuje tak, že ve vězeňském zařízení nejste tak docela sami. Zásadní část Inmates tvoří bloudění potemnělými chodbami a vypořádávání se po psychické stránce s neuvěřitelnými přeludy, zbylá část patří již tradičně řešení puzzlů.

O další položku strachu se stará všudypřítomná tma, respektive nutnost šetřit sirkami. Už jen to dilema – stačí vám současná zásoba sirek nebo jich pár vyškrtáte za účelem nalezení další krabičky? Nemluvě o nutnosti vrhat světlo na hádanky, jinak si poradíte jen těžko.

Inmates zatím vypadá opravdu děsivě a vzhledem ke krátké herní době jde o žhavého kandidáta na halloweenský večer. Pokud se do ní nepustíte hned 5. října na PC (Steam).

zdroj: Archiv

Nejnovější články