Spider-Man od Insomniacu nabídne otevřený svět a vlastní příběh
zdroj: Archiv

Spider-Man od Insomniacu nabídne otevřený svět a vlastní příběh

17. 6. 2016 18:42 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Žádná filmová adaptace. Insomniac Games trochu překvapili představením svého Spider-Mana na tiskové konferenci Sony. Pro tvůrce Ratcheta & Clanka ale nejde o malý projekt, který má fungovat jako přívěsek k filmu a vydělat nějaké peníze za málo práce. Jde o jejich největší hru a po 22 letech první značku, za kterou nestojí oni sami. Je výsledkem dlouhého vyjednávání s Marvelem a pracuje se na ní už nějakou dobu.

Jelikož nebude hra napojená na žádný film, Insomniac Games vytvoří vlastní příběh. Peter Parker ve filmu už má za sebou několik let boje se zločinem v New Yorku, nepůjde o žádný příběh o tom, jak s rolí superhrdiny začínal. Nicméně, i po takové době má pořád problémy sladit superhrdinský, osobní i profesní život, což je motiv, který se jako červená nit táhne i komiksy. Parkera tak nedostanete do ruky jen v kostýmu, ale také v jeho civilním oblečení, takže konečně budete ve hře řešit i stinné stránky života bojovníka proti zločinu.

Spider-Man se bude odehrávat v otevřeném světě, tedy v ulicích New Yorku, což by mělo jen nahrávat pocitu, že máte na starosti celé město a ne jen malé sekvence, kam vás posílají lineární mise. Asi nejtěžší bude pro tvůrce zpracovat specifický pohyb, který vychází z použití vrhačů pavučin a houpání se mezi domy. Pokud by se studiu podařilo přetvořit v rámci hratelnosti vše, co ukázali v traileru, možná bychom se zase dočkali povedeného herního Spider-Mana.

Mimochodem, nemusí jít o osamoceného zástupce marvelovských hrdinů ve velkých hrách. Jay Ong, viceprezident herní divize Marvelu se nechal slyšet, že studio chce navázat podobná partnerství jako s Insomniacem a Sony a aktivně hledá možné vývojáře a vydavatele. Spider-Man vyjde na PS4, ale zatím nevíme kdy.

zdroj: Archiv

Nejnovější články