Sony zařadila zpátečku, po kritice dostane Horizon Forbidden West upgrade zdarma
zdroj: Guerrilla Games

Sony zařadila zpátečku, po kritice dostane Horizon Forbidden West upgrade zdarma

6. 9. 2021 9:48 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Sony minulý týden uzavřela ve velmi kontroverzním stylu. Odhalila nejrůznější edice chystaného pokračování Horizon Forbidden West, z nichž ty nejzákladnější postrádali jednu velmi důležitou věc – upgrade hry na novou generaci. Museli jste sáhnout po některé z vyšších a dražších edic, abyste ve své podstatě dostali dvě kopie hry, jednu pro PlayStation 4 a druhou pro PlayStation 5 s možností přenesení uložených pozic (viz náš článek).

Jenže hráčům se samozřejmě takový „servis“ příliš nezamlouval a netrvalo dlouho a došlo k poukazování na loňský slib od Sony, kterak Horizon Forbidden West spolu s jinými dostane upgrade zdarma. Sony tak musela přehodnotit své rozhodnutí a nové dobrodružství s Aloy nakonec skutečně dostane upgrade zdarma.

Už se tedy nemusíte strachovat, že byste si po zakoupení standardní edice hry na PS4 museli v budoucnu kupovat novou kopii pro PS5. Stále však mějte na paměti to, že pokud sáhnete po fyzické verzi hry, bude vám upgrade umožněn pouze tehdy, budete-li vlastnit PlayStation 5 rovněž s mechanikou, která je potřeba pro ověření vlastnictví hry na starším systému.

Sony zároveň činí nový slib, který doufejme v budoucnu znovu neporuší. President a CEO Sony Interactive Entertainment Jim Ryan se zavázal, že všechny budoucí exkluzivní hry od studií Sony, které vyjdou na PlayStationu 4 a PlayStationu 5 zároveň, budou poskytovat upgrade naceněný na 10 dolarů (zhruba 215 korun). Týká se to Gran Turisma 7, God of War Ragnarok a dalších exkluzivit.

Nejnovější články