Slavný komiksový novinář Tintin se objeví v nové dobrodružné hře
zdroj: Moulinsart

Slavný komiksový novinář Tintin se objeví v nové dobrodružné hře

25. 4. 2020 13:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Tintinova dobrodružství komiksového kreslíře Hergého patří k průkopníkům kreslířského stylu založeného na čistých linkách a představují významné belgické kulturní dědictví. Za dobu autorova života vzniklo 23 příběhů o nadějném mladém reportérovi a jeho psovi a Tintin se dočkal také množství filmových a seriálových adaptací. Dokonce i videohry už má celkem čtyři a na páté se zrovna začíná pracovat.

Francouzské vývojářské studio Microids, autoři detektivní série Syberia a mnoha dalších adventur, včera oznámilo spolupráci s vydavatelstvím Moulinsart, které spravuje Hergého odkaz a především tedy zapůjčuje licence na Tintina. Microids od něj získali práva na vývoj a vydávání PC a konzolového titulu založeného na komiksových Tintinových dobrodružstvích.

„Je to pro nás jako splněný sen. Tintinova dobrodružství si získala miliony čtenářů po celém světě a nyní máme příležitost propůjčit náš talent jednomu z největších tvůrců 20. století a jeho inkoustovému hrdinovi. Členové našeho týmu jsou fanoušky slavného reportéra a budou se snažit téhle značce složit co největší poctu,“ prohlásil o nadcházející hře šéf Microids Stéphane Longeard.

Tintin zdroj: Microids

Žánrově by se měl vyvíjený projekt vejít do škatulky akčních adventur. Tintin a jeho pejsek Filuta se v řadě nepravděpodobných příhod setkají s ikonickými postavami z komiksů: věčně opilým kapitánem Archibaldem Haddockem, geniálním profesorem Kalkulem i s dvojicí detektivů Kadlecem a Tkadlecem.

Přeplujete sedmero moří, podíváte se na několikero kontinentů, prozkoumáte hlubiny moří v ponorce a možná se i projdete po Měsíci. Více informací o nadcházejících Tintinových dobrodružství včetně názvu nové hry se dozvíte v blízkých měsících.

Nejnovější články