Šílená detektivní vyvražďovačka Danganronpa se vrací v dubnu s druhým dílem
zdroj: tisková zpráva

Šílená detektivní vyvražďovačka Danganronpa se vrací v dubnu s druhým dílem

14. 3. 2016 14:45 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

V NIS America si zjevně řekli, že když už se pouští do portování svých hitů z PS Vita, nezůstanou jen u první Danganronpy a přidají i Danganronpa 2: Goodbye Despair. Je zjevné, že vydavatel je spokojeným s přijetím na platformě nepříliš uvyklé tomuto žánru a hlavně stylu her – první Danganronpa má na Steamu 97 procent hodnocení v kladné hladině. V dubnu vyjde díl druhý a pokud vám styl jedničky sedl, vězte, že druhý díl je ještě lepší.

Opět je tu skupinka nesourodých středoškoláků, pořád je tu vraždící psychopatický medvěd Monokuma, ale princip se změnil jak v drobných příběhových detailech, tak i v principu hratelnosti. Příběh se tentokrát odehrává na ostrově Jabberwock (celkem jasná narážka na Lewise Carrolla a jeho Alenku v říši divů).

Příběh poměrně hodně vychází z první hry (proto nedoporučuji vynechávat jedničku), takže se nekoná opakované nekonečné vysvětlování „jste tu napořád, pokud se vám někoho nepovede zabít a hodit vraždu na někoho jiného“ a především celý styl vyprávění jde ještě o úroveň výš, než je velmi dobrá charakterová kresba z jedničky.

Je vidět, že si vývojáři ze Spike Chunsoft v první díle osahali tématiku a příběhově jim to jen prospívá. Z hlediska hratelnosti doladili některé nerovné hrany, zvláště co se týká hledání stop, celkově učesali interface a komunikaci s herním světem a přidali do fáze obhajoby ještě jednu minihru.

Jinak jde ale v zásadě o to samé, vizuální román obohacený adventurními a RPG prvky, kdy svou roli hraje i to, s kým trávíte volný čas a čí osobnost odhalujete. Danganronpa 2: Goodbye Despair vyjde 18. dubna na Steamu a hrát ji můžete už od srpna 2014 i na PS Vita. Jen doporučuji japonský dabing, protože minimálně Monokuma zní v angličtině prapodivně.

zdroj: Archiv

Nejnovější články