Rozsáhlá modifikace pro Deus Ex vás nechá celou hru odehrát za ženu
zdroj: Lay D Dev

Rozsáhlá modifikace pro Deus Ex vás nechá celou hru odehrát za ženu

13. 10. 2021 16:30 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Od vydání prvního Deus Ex z dílny Eidos Interactive uběhlo víc než dvacet let, pro spoustu fanoušků série ale stále jde o ten vůbec nejoblíbenější díl. A ne každý tuší, že protagonista JC Denton mohl být dle původních plánů také JC Dentonová.

Tým modderů se rozhodl vyškrtnutou volbu pohlaví do hry doplnit, a tak se zrodila modifikace Lay D Denton Project. Tvůrci se navíc nevydali snadnou cestou předělaného modelu a hlasového modulátoru – všech 1700 řádků dabingu svěřili herečce Karen Rohan.

 

Kromě toho autoři museli změnit i texty a dabing u postav, které s dámskou JC Denton interagují nebo o ní mluví. Zatímco u zájmen šlo ještě o poměrně snadnou práci, jindy museli být tvůrci trochu kreativnější. Přiznávají, že posluchačům s citlivýma ušima některé řádky dialogu nebudou úplně sedět, ale v rámci modifikace byste se neměli setkávat s užitím nepatřičného rodu.

Lay D Denton Project zdroj: Lay D Dev   Lay D Denton Project zdroj: Lay D Dev

V některých situacích v původní hře působila ženská postava vysloveně nepatřičně, zejména v hongkongském nočním klubu Lucky Money. Autoři modifikace v tomto případě přidali pár méně důležitých NPC, některá původní rovněž přeobsadili, předabovali nebo u nich upravili dialogové možnosti.

Lay D Denton Project zdroj: Lay D Dev

Dámská JC tak kupříkladu nemůže vysvobodit Sandru tím, že ji odkoupí od jejího pasáka, jiná z dívek ji nezve na rande a striptérka Mercedes jí nenabídne taneček. Ne všechny reakce na změny byly nicméně pozitivní a modifikace by se kvůli nim měla v brzké době dočkat druhé verze – stále s ženskou JC, ale bez změn mezi ostatními postavami.

Mod se krátce po vydání dostal na druhé místo v žebříčku aktuálně nejstahovanějších kousků na ModDB, takže se zdá, že i dvě dekády po vydání je o Deus Ex pořád velký zájem.

Nejnovější články