Rokh je další sandboxový survival, tentokrát ale na Marsu
zdroj: tisková zpráva

Rokh je další sandboxový survival, tentokrát ale na Marsu

11. 12. 2015 17:45 | Novinky | autor: Adam Homola |

Vývojáři z Nvizzio Creations se nedávno představili jako noví kormidelníci Rollercoaster Tycoon World, ale připravují ještě vlastní projekt s názvem Rokh. Jde o sci-fi sandboxový survival, vycházející z vědeckých faktů a autentických podmínek na Marsu.

Půjde online hru, ve které musíte s ostatními hráči spolupracovat. Abyste na Marsu přežili, je kooperace s jinými přeživšími naprosto nezbytná. Vývojáři šli dokonce tak daleko, že jednotlivé craftovací systémy včetně housingu, chemie, programování a robotiky navrhli tak, aby je nemohl plně ovládnout sám žádný hráč.

Když ale dáte hlavy dohromady, tak se vám to podaří. Stejně tak musíte společně s ostatními spolupracovat kvůli všudypřítomné radiaci, nedostatku atmosféry, žízni a hladu. Nvizzio se chlubí především tím, jak všechno vychází ze simulace a systémů, nikoliv ze skriptů: veškeré dění ve hře by se mělo odehrávat organicky tak, jak to zrovna dělají systémy. Nicméně, ani tento systém není nijak objevný, směrem nutné spolupráce se vydává více her tohoto typu.

zdroj: Archiv

Rokh poběží na Unreal Engine 4 a má simulovat i dynamické počasí, šíření radiace a různé atmosférické tlaky. Kdy se hry dočkáme, zatím vývojáři neprozradili, stejně jako nevíme, jestli hra vyjde normálně, nebo si bude muset nejdřív projít veřejnou alfou, early accessem a betou.

Nicméně už teď mají na webu hry tvůrci noticku o tom, že Rokh se momentálně nachází v rané fázi vývoje, takže si na finální produkt ještě nějakou dobu počkáme.

Nejnovější články