Jak vám trailer naznačuje, leitmotivem pátého dílu je zločin. Váš hrdina je přeřazený do tokijské akademie Šúdžin pro problémové dospívající, ovšem za zločin, který nespáchal. Jenže systém pracuje proti němu… a tak on začne společně s partou spolužáků pracovat v rámci zločinu proti systému. Jenže, jen o rebelii tu nejde, nakonec se do toho přidá hrozba světu a tak podobně.
Pokud jste hráli třeba vynikající Persona 4 (a pokud jste ji nehráli a máte rádi tahovky, musím se ptát, jak je to možné), je vám víceméně jasný základní model, podle nějž se hra odvíjí. Hra bude rozdělená na dvě fáze, tedy denní, kdy se věnujete škole a komunikaci se spolužáky a dalšími vedlejšími postavami, a noční, kdy se společně vydáváte do Metaverse, kde bojujete se Stíny, získáváte nové vybavení a cvičíte Persony.
zdroj: Vlastní
Protože o ty tu jde především. Jestli jste nikdy neměli tu čest s hrou z této série, vezte, že Persona je bytost, která za vás (s vámi, ve vás?) bojuje a její schopnosti předem určují styl dané postavy. Nicméně, jak postupujete hrou, nacházíte nové Persony, případně je můžete spojovat dohromady a dát tak vzniknout novým, které mohou i nějaké schopnosti zdědit. I když, v rámci stylizace Persona 5 tady Persony rovnou popravujete. Každopádně, i tady se dá s kombinováním Person strávit mnoho hodin.
Obecně se zdá, že ladění pátého dílu bude temnější, než byla ta ve čtvrtém dílu. Příběhově jde samozřejmě opět o zcela samostatný titul a tak by neměli mít problém do hry naskočit i úplní nováčci. Pokud máte rádi tahová RPG a nebojíte se desítek hodin hraní, můžete s pětkou, která vychází na PlayStation 4 a také PS3, vstoupit do velmi specifického subžánru, který vás velmi rychle pohltí i zdánlivě nezajímavými prvky jako je „simulace“ středoškolského života.