PUBG dnes přechází na model free-to-play
zdroj: PUBG

PUBG dnes přechází na model free-to-play

12. 1. 2022 14:10 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

PlayerUnknown’s Battlegrounds dnes už nepatří mezi nejhranější battle royale, rozhodně mu ale v tomto žánru nelze upřít jiná prvenství – z modifikace pro survival DayZ zvládlo vytvořit celosvětový fenomén. PUBG letos oslaví pět let od chvíle, kdy vstoupilo do předběžného přístupu, a musí se setsakramentsky ohánět, aby v dnešní konkurenci zůstalo relevantní.

Tvůrci rozhodli, že počínaje dneškem bude PUBG na všech platformách free-to-play. Kreativní ředitel PUBG Corp, Dave Curd, se zároveň brání tvrzení, že by šlo o odpověď na úspěch Fortnite, Apex Legends nebo Call of Duty: Warzone, které bylo možné hrát zdarma hned od začátku. Spíš jde o příležitost otevřít se co největšímu publiku.

„Děláme to zkrátka proto, že přišel ten správný čas,“ tvrdí Curd v rozhovoru pro GamesRadar+. „Znám spoustu lidí, které PUBG zajímá, ale z různých důvodů ho nikdy nehráli – a teď je správný moment začít.“

Tomuto rozhodnutí předcházelo nenápadné testování vod loni v srpnu, kdy se servery hráčům zdarma otevřely na týden. Obavy pramenily hlavně z přílivu cheaterů, s nimiž si má poradit proprietární software Zakynthos. Podle PUBG Corp se procento podezřelých na začátku bezplatného týdne zvedlo, ale rychle se vrátilo na běžnou úroveň.

S osmi mapami a v rámci konkurence velmi realistickým modelem střelby se PUBG mezi ostatními populárními free-to-play battle royale hrami rozhodně neztratí. I coby prémiová hra zvládlo na PC a konzolích prodat 75 milionů kopií, díky čemuž se řadí mezi nejprodávanější tituly historie.

Pokud patříte k majitelům hry, kteří za ni zaplatili, odmění vás vývojáři upomínkovým balíčkem s bezplatným upgradem na Battlegrounds Plus, díky kterému se můžete umisťovat v žebříčcích, vytvářet vlastní zápasy a sbírat skiny či virtuální měnu. Nováčci za tytéž benefity musí zaplatit 12,99 dolarů (279 korun).

S vyzmizíkováním cenovky se pojí také příchod patche 15.2, který do PUBG přidává nový tutoriál a spoustu tréninkových režimů včetně možnosti odehrát zápas proti 99 soupeřům ovládaným umělou inteligencí. Další velkou novinkou je taktické vybavení, které vám umožní nahradit primární zbraň třeba dronem nebo EMT.

Nejnovější články