První verze českého sandboxu Medieval Engineers je v prodeji na Steamu
zdroj: Archiv

První verze českého sandboxu Medieval Engineers je v prodeji na Steamu

19. 2. 2015 19:46 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Tvůrci z pražského studia Keen Software dodrželi plánovaný termín vydání první early access verze kreativního sandboxu Medieval Engineers, která je ode dneška v prodeji na Steamu nebo na stránkach Keen Software. Jak jsme psali v našich dojmech a mohli jste od šéfa Keenu Marka Rosy slyšet a vidět v Tea Clubu, Medieval Engineers vychází z úspěšné hry Space Engineers a nabízí hráčům možnost konstruovat a stavět hrady, městečka, opevnění i bojové stroje. Hráči se však při konstrukci čehokoli musí držet fyzikálních zákonů a navíc mají k dispozici nástroje a zdroje dostupné pouze ve středověku (5. - 15. století)!

První verze hry stojí na Steamu 19 euro a nabízí možnost vyzkoušet základy budoucí hry. Pokud si ji koupíte nyní, všechny další updaty už budete mít zdarma včetně hotové verze. Stejně jako u jiných early access her se bude cena postupně zvyšovat společně s vydáváním dalších verzí.

V současné první alfě na hráče čeká singleplayerový kreativní mód, ve kterém je k dispozici neomezený počet zdrojů, hráč je nesmrtelný a může provádět celou řadu dalších triků. Zkrátka si v kreativním módu můžete dělat co chcete a páchat nejrůznější blbinky - třeba s pomocí voxelové ruky přetvářet terén k obrazu svému, budovat tunely, jeskyně, "stavět" hory a tak dále.

zdroj: youtube.com

 

Aktuální verze už podporuje Steam Workshop, takže hráči mohou své výtvory a mody sdílet s ostatními (pár už jich v nabídce je), a nechybí ani implementace strukturální integrity. Tato velmi důležitá funkce se stará o to, aby hráč nemohl stavět třeba nerealisticky konstruované budovy.

O tom, co přesně první alfa umí, se dozvíte na stránkách hry nebo na Steamu. A ještě jednou připomínám, že plány s hrou do budoucna (multiplayer, survival režim atd.) shrnuje náš obsáhlý článek a rozhovor s Markem Rosou.

Nejnovější články