Přijetí nového Saints Row je pro šéfa Embraceru zklamáním. Přesto věří v budoucnost značky
zdroj: Vlastní

Přijetí nového Saints Row je pro šéfa Embraceru zklamáním. Přesto věří v budoucnost značky

23. 9. 2022 8:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Očekávaný restart bláznivé série Saints Row nedopadl úplně podle představ. Nový díl nazvaný jednoduše Saints Row, který vyšel před měsícem, nebyl vyloženě špatný. Kritiku ovšem schytal nejen za nevalný technický stav, ale i překvapivou přízemnost humoru, který se oproti předešlým dílům drží až příliš zkrátka, viz naši recenzi.

Včera proběhla další z mnoha schůzek investorů s představiteli skupiny Embracer Group (do níž spadá vydavatelství Plaion, dříve Koch Media, které koupilo tvůrce hry, studio Volition), kde nechyběl ani sám šéf skupiny Lars Wingefors, který se vyjádřil právě na konto nového Saints Row.

„Osobně jsem doufal v lepší přijetí hry. Jsou to protichůdné pohledy, o kterých by toho mohlo být řečeno hodně, ale rád vidím spoustu šťastných hráčů a fanoušků. Zároveň mě mrzí vidět další fanoušky nešťastné. Je to těžké,“ prozradil Wingefors (díky za přepis konference PC Gameru).

Wingefors ujistil investory, že se stále nacházejí v okně vydání, opravy chyb jsou na cestě a co se finančního hlediska týče, moudřejší budou až v listopadovém zhodnocení předchozího čtvrtletí. „Bude mít Saints Row tak skvělou návratnost investice, jakou jsme zaznamenali v jiných hrách? Pravděpodobně ne. Ale peníze vyděláme, a to je dobrý odrazový můstek,“ přiznal dále Wingefors.

Horší přijetí podle něj nic nezmění na dlouhodobých plánech se značkou a Wingefors věří, že stovky lidí, kteří se na jejím vývoji podílejí, v budoucnu s něčím přijdou. Zároveň zdůraznil, že Saints Row nikdy nebyla nějakou dojnou krávou na peníze ani na svém vrcholu, takže se musí počítat s pomalejší návratností.

Šli jste nakonec do Saints Row i přes neveselé recenze? Nebo jste usoudili, že bude nejlepší tento díl vynechat? Nebo si snad počkáte, až tvůrci opraví palčivé problémy, případně na nějakou tu milou slevu?

Nejnovější články