Pneuma: Breath of Life z vás udělá osamělého, hravého boha
zdroj: tisková zpráva

Pneuma: Breath of Life z vás udělá osamělého, hravého boha

20. 1. 2015 14:09 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

A teď něco pro fanoušky vizuálně působivých logických her. Nezávislý tým Deco Digital představil logickou hru s mírně zavádějícím názvem Pneuma: Breath of Life. Ne, nečekejte simulátor okysličování krve či strategii z prostředí plicní kliniky. Tahle hra z vás udělá boha, který bloumá po nádherných, leč zcela opuštěných prostorách, a pomocí svých božských sil mění prostředí, aby se dostal dál a vlastně pochopil svět kolem sebe.

Celá zápletka zní hodně metafyzicky, víc, než třeba taková Talos Principle, jíž je ostatně Pneuma: Breath of Life hodně podobná. Nicméně když hru odstřihneme od faktu, že hrajete za boha, který by měl vše ještě komentovat, zůstává nám krásná, v Unreal Engine 4 vytvořená logická hra, u níž má jít primárně o vnímání prostředí a pochopení, co po vás zrovna daný puzzle chce. Takže jde primárně o použití hlavy a ne přesnosti analogů vašeho gamepadu.

O analozích mluvím především proto, že Pneuma: Breath of Life vyjde nejdříve na Xbox One - konkrétně už 27. února. Nicméně hned druhá platforma v pořadí je PC. Hra ostatně vstoupila na Greenlight (nezapomeňte, že Deco Digital je malé nezávislé studio a své místo na Steamu si musí vybojovat). Na PC se bude chlubit podporou Oculus Rift.

Dobu vydání ale samozřejmě neznáme. Kdo nemá Xbox One, musí si počkat a hráči na čemkoliv se mohou přesvědčit o tom, že Pneuma: Breath of Life vážně vypadá dobře v asi nejdynamičtějším traileru na přemýšlivou logickou hru, jaký šlo natočit.

zdroj: Archiv

Nejnovější články