Papa Nurgle se představuje v novém traileru na Total War: Warhammer III
zdroj: Foto: Creative Assembly

Papa Nurgle se představuje v novém traileru na Total War: Warhammer III

19. 11. 2021 12:45 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Další z bohů Chaosu se ukazuje v traileru na chystaný Total War: Warhammer III. Nurgle, přáteli a uctívači označovaný jako Papa Nurgle, je bůh hniloby, nemoci, rozvratu, mutace a nadměrné produkce hmyzu. Na první pohled se může zdát směšný se svými obtloustlými démony a bandou prťavých nurglingů, ale ve skutečnosti si co do holé síly v ničem nezadá s Khornem.

Nurgleho hordy prostě uhánějí vpřed a za sebou nechávají jen hnis, epidemie a odporné kultisty. Zároveň se ale traduje, že Nurgle se ke svým uctívačům chová nejlépe a má je opravdu rád, byť jim většinou způsobí nějakou smrtelnou nemoc nebo je deformuje k nepoznání.

zdroj: Foto: Creative Assembly

V Total Waru se asi této jeho otcovské stránky moc nedočkáme, protože tady jde hlavně o titulní válku. Ve hře bude hlavní strategie stejná jako v tabletopu, tedy jádro tvoří pomalé, ale prakticky nezastavitelné jednotky, které se průběžně regenerují.

Jejich cílem je zamknout v bitvě nepřátelskou linii, začít šířit jed, a jelikož se jim většinou nemůže zlomit morálka, držet nepřátele na místě, dokud nepodlehnou nebo je něčím nenaberete z boku. Třeba některým z děsivých démonů Great Unclean One. Čím delší je bitva, tím lépe pro Nurgleho a i jeho jednotky posilují tím, čím větší poškození obdrží. 

Nákaza a cholera Nurglemu slouží i v kampani. Jeho jednotky na svém území a při kontaktu s cizí armádou šíří mor, který nepřátele oslabuje a vás posiluje. Nurgle má navíc jakožto bůh zvrhlého znovuzrození k dispozici cyklické budovy, které vyrostou, odumřou a opět se vyvinou. A když jde z tlustých do tenkých, může si rovnou vytvořit hordu slabších jednotek, které doplní prořídlé stavy.

V kampani bude Nurgleho reprezentovat legendárního vojevůdce Ku’Gath Plaguefather. Jde o takového epidemiologa Starého světa naruby. Miluje vytváření nových nemocí, experimentování s nimi a jejich praktickou aplikaci na bojišti, kam jej veze masivní palankýn nesený hordou nurglingů.

V traileru si můžete Nurgleho síly prohlédnout v boji se svou neoblíbeným bratro-sestrou Slaanesh, protože sice mohou oba být bohy Chaosu, ale žádná láska mezi nimi nepanuje. Tím spíš, že Slaanesh nesnáší všichni bohové.

Total War: Warhammer III vychází 17. února na PC.

Nejnovější články