Otevřený svět hry Yonder připomíná Zeldu, ale ve skutečnosti nabízí místo námahy krásný relax
zdroj: tisková zpráva

Otevřený svět hry Yonder připomíná Zeldu, ale ve skutečnosti nabízí místo námahy krásný relax

19. 7. 2017 9:15 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Zapomeňte teď na střílení, ježdění, zombíky, roboty a další prvky, které ve hrách vyžadují akční přístup a soustředění. Yonder: The Cloud Catcher Chronicles prostě postrádá cokoli, co vyžaduje jakékoliv reflexy. Yonder je totiž čistě explorativní adventura s roztomilou grafikou, a ještě roztomilejšími zvířátky. Yonder je zkrátka oddechovka.

Tady ani není moc co řešit. Ocitáte se na velkém ostrově Gemea, který je vám celý k dispozici. Je rozdělen do osmi biomů, takže si jednoduše vyberte prosluněné zelené pláně, skalnaté kaňony nebo zasněžené vrcholky hor a vydejte se na vandr. Po cestě si udělejte nové přátele mezi místními obyvateli a seznamte se s rozmanitou faunou a flórou jednotlivých biomů, která reaguje na cyklus dne a noci i na měnící se roční období.

Yonder: The Cloud Catcher Chronicles se zkrátka můžete jen tak toulat přírodou a kochat se prostředím v malebné grafice. Protože by to ale za chvíli byla přeci jen nuda, najde se tady i nějaký ten aktivní obsah. Na celý ostrov Gemea byla seslána záhadná kletba, kterou můžete zrušit jedině vy. Ale je vám asi jasné, že si jen tak nenakráčíte ke zdroji kletby a máte hotovo.

zdroj: Archiv

Nejprve musíte nalézt malá tajemná stvoření, která vám s radostí pomohou. Ale protože si rády hrají na schovávanou, musíte přiložit ruku k dílu v místní komunitě, která se na oplátku podělí o důležité informace. Připravte se tedy na farmaření, vaření (ať už jídla, nebo piva), rybaření, vyrábění nástrojů, vyšívání oblečení nebo třeba výrobu nábytku. K tomu je samozřejmě potřeba natěžit patřičné suroviny nebo je s někým vyměnit za jiné zboží či další službičku.

Yonder: The Cloud Catcher Chronicles z velké části připomíná poslední Zeldu, když si odmyslíte souboj s nepřáteli a zapeklité hádanky. I v Yonder totiž můžete plachtit vzduchem, byť zdejší paragliding s deštníkem je trochu jiný level. Hra již vyšla na PC (Steam) a PlayStation 4 (PS Store).  

Nejnovější články